Roma Rehber Gezi Yorumları

Ana Sayfa/Roma Rehber Gezi Yorumları
Roma Rehber Gezi Yorumları 2017-04-21T18:13:51+00:00

Roma rehber Ertürk Durmuş yorumlar. Roma’da türkçe rehber olarak birlikte Roma gezisi yaptığımız misafirlerimizden bazılarının, istedikleri şekilde yazdıkları gezi yorumları aşağıda bulunmaktadır.

Roma Rehber Gezi Yorumları – Referanslar & Yorumlar

Aşağıdaki yorumları yazan kişiler, birlikte Roma turu yada Roma haricindeki şehirlerde İtalya Turu yaptığımız misafirlerdir.

Size de Roma gezi rehberi olarak hizmet verdi isem “Yorum Ekle” tuşuna basarak yorum yazabilirsiniz.

Roma Rehberi Yorumlar

RomaRehberi.net

Önceki sitemdeki diğer birçok yorum için tıklayın:
Roma Rehberi Yorumlar
Roma rehber Ertürk Durmuş ve kitap
Yorumunuzu ekleyin
1
2
3
4
5
Kaydet
     
Iptal

Yorum ekle

Ortalama puan:  
 42 yorum
Serhat Ersin Mutlu
Meslek: İnşaat Mühendisi
Şehir: İstanbul

Uçuşa hazır mısınız!!! Roma denince aklıma ilk olarak Ertürk Bey gelecek. Çünkü bir şehrin güzellikleri ne kadar iyi anlatıldığı derecededir. Roma'nın önemli tarihini Ertürk Bey o kadar iyi bir şekilde anlattı ki, hala aklımdan çıkmış değil. Roma'da sadece iki gün kalmamıza rağmen şehri tam anlamıyla sindirdik. Buradan da tekrar tekrar teşekkür etmek isterim. Sadece tarihi yerler olarak değil, yemekler ve özellikle bizim damak tadımıza uygun olan ama ilk defa denediğimiz her yemek tam anlamıyla müthişti. Yemekleriyle tarihiyle ve özellikle rehberi Ertürk Bey ile Roma'yı çok sevdik. Teşekkürler...

Tolga Koca
Meslek: mühendis
Şehir: İstanbul

Roma'ya birçok defa gitme şansım oldu. Mart 2017'de ailem ile yaptığım seyahatte Türkçe rehberlik ararken Ertürk Bey'i bulduk. 1 günlük turumuzda, hayatımda katıldığım en güzel turdu Roma. Roma'ya gidilirse mutlaka Ertürk Bey ile gezilmesini tavsiye ediyorum. Hem çok bilgili, akıcı bir anlatımı var. Akşama kadar yorulmanıza rağmen saatin nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz.

Roma'yı boş bir şekilde gezmektense, bu şekilde Ertürk Bey'in bilgi ve tecrübelerini aktararak gezmek paha biçilemez. Tekrardan Roma'ya gitme şansım olursa ilk arayacağım kişidir kendisi. 🙂 Herşey için teşekkür ederim kendisine.

Erhan Göktürk
Meslek: Mühendis
Şehir: Trabzon

"Roma'ya gidiyorsunuz, Ertürk Beyi arıyorsunuz, sonra arkanıza yaslanıyorsunuz" demek isterdim ama dur durak yok vallaha :)) Roma'nın altını üstüne getirdik kendisiyle ve oldukça eğlenceli bir gezi oldu. Şiddetle tavsiye ediyorum birlikte gezmenizi.. Buradan bir kez daha teşekkür ediyorum kendisine. Bu arada Roma rehbersiz gezilmez arkadaşlar 🙂

Tuncay & Ülke İncirci
Meslek: Tekstil
Şehir: İstanbul

Öncelikle Ertürk ile yurtdışı turlarıyla ilgili bir tabuyu yıktığımı düşünüyorum. Mükemmel bir Roma turunun başrol oyuncusu Ertürk'e sonsuz teşekkur ediyorum. Paket turlarla çektiğim eziyetlerden sonra, ilk karşıma çıkan Roma Rehberi Ertürk oldu ve çoook çok iyi de oldu. Öncelikle Ertürk'un Roma'da lisanslı (kokart) bir rehber olması en önemli unsurlardan biri oldu.

Keyifli ve tarihin en ince detaylarını, sanki sohbet edercesine, beyinlerimize kazıyan Ertürk, dolu dolu hazırladığı programı ile bize inanilmaz bir gün yaşattı. Sadece tarihi bilgisi ile değil, Roma'da yaşam, gece hayatı, alışveriş, genel kültür, ondan bağımsız gezebileceğimiz, mutlaka yaşanması gereken şeyler hakkında da verdiği bilgilerle Roma'da yaşayan dostumuz oldu. Roma'dan sonra Ertürk'le sırada Pompei, Napoli, Floransa var. Herşey için teşekkürler dostum...

Bertan Aycan
Meslek: Üst Düzey Yönetici
Şehir: İstanbul

Bence bir insanın hayatta mutlu olmasının ilk şartı sevdiği işi yapmasıdır. Ertürk Bey ile tanıştıktan sonra bunu bir kez daha anladım. Böylesine muhteşem bir şehri, Roma'nın adeta her noktasını karış karış bilen, müthiş bir bilgi ve birikime sahip, üslup konusunda kusursuz, nazik ve tevazu sahibi bir insanla gezmenin mutluluğunu yaşadık. Gerçekten Roma inanılmaz bir şehir. Ancak Ertürk Bey gibi, anlatımı ile koca bir tarihin gözünüzün önünde canlanmasını sağlayan birisi ile beraber gezmek, gerçekten Roma'ya olan tutkumuzu arttırdı. Ertürk Bey'i tanımış olmaktan dolayı kendimi çok ayrıcalıklı hissediyorum.. Yine görüşeceğiz Roma ve Ertürk Bey 🙂

Özkan Leblebici
Meslek: Akademisyen
Şehir: Ankara

Konusuna son derece hakim, gezdirdiği yerlerin bütün yönlerini sıkmadan, eğlendirerek anlatabilen, yüksek iletişim becerisine sahip değerli arkadaşımız, Roma'da bize en güzel günümüzü yaşattı. Emeğine sağlık Ertürk kardeşim...

Leyla Demir
Şehir: İzmir

Ertürk rehberimiz çok teşekkür ederiz. Daha önce boş boş baktığımız yerlerdeki tarihsel hikayeler ve profesyonellik için. Harika bir Roma turuydu. Keşke birkaç günlük tur olsaydı ama yine geliriz, yine seni buluruz. Daha çok gezecek yerler var İtalya'da. Yeniden görüsmek dilegiyle..

Celil Yaraşlı
Meslek: Tüketici Hakları Derneği (THD) Genel Sekreteri
Şehir: Ankara

Dört saatlik gezimizde öyle bilgiler verdiniz ki, bir tarih öğretmeni olarak bilgilerime bilgi kattınız. Arkadaşlarım adına çok teşekkür eder, başarılar dilerim.

Tuğçe Naile Yerci
Meslek: Gıda Mühendisliği öğrencisi
Şehir: Aydın

Erasmus kapsamında bulunduğum Polonya'dan katılmıştım İtalya turuna. Hayatımda geçirdiğim en güzel geziydi. Tabiki bunun mimarı Ertürk Abi idi. Roma'ya aşık oldum sayesinde. Gerçekten işini bu kadar severek yapan ve bu kadar bilgili bir insanla Roma'da aynı havayı solumak çok keyifliydi. Hoş sohbetin, samimiyetin ve engin bilginle bizi aydınlattığın ve harika üç gün geçirmemizi sağladığın tekrar teşekkür ederim abi. Başarılarının devamını dilerim. Erasmus günlerimi yad ettiğim şu günlerde sizi hatırlamaktan büyük zevk duydum.

Rasim Aslan
Meslek: Özel Okul Kurucusu / Yönetici
Şehir: İstanbul

04 - 07 Ocak 2017 tarihinde gerçekleştirdiğimiz Roma gezimizde Ertürk Bey bize eşlik etti. İlk italya gezimizi yaklaşık iki yıl önce bir tur firmasıyla gerçekleştirmiştik. Ertürk Bey'in rehberliğinden sonra ne kadar eksik bilgilendirilerek gezdirilmiş olduğumuzu fark ettik. Kibar üslubunu bilgisiyle birleştirip çok verimli bir Roma gezisi gerçekleştirmemizi sağladı. Özellikle Vatikan'ı ilk kez geziyormuş hissine kapıldık. Bizi evimizde gibi hissettiren Ertürk Beye çok teşekkür ediyoruz. Söylemeden geçemeyeceğim oğlum Ali Efe'nin arabada rahat edebilmesi için kendi çocuğunun araba koltuğunu bile getirdi. :)) Arkadaşlara da büyük bir gönül rahatlığı ile tavsiye ediyoruz.

Sena Şişik
Meslek: Öğrenci
Şehir: İstanbul

Her şey için çok teşekkürler. Mükemmel bir turdu.

Emre Yıldız
Şehir: İstanbul

İşini severek yapan, Roma hakkında herşeyi bilen biri. Anlatımı kesinlikle insanı sıkmıyor. İtalya'ya bir dahaki gelişimde de kesinlikle arayacağım...

Hüseyin Aktaş
Şehir: İstanbul

Eşim ve kızımla yaptığımız Roma gezisinin bir gününü rehberimiz Ertürk ile geçirdik. Ertürk Bey tam anlamıyla İtalya ve Roma şehrine hakim. Her gezdiğimiz yeri en ince detayına kadar hafızamıza kazıdı. Bundan sonra İtalya'yı kendisi olmadan gezmiyoruz. İtalya'yı hakkı ile gezmek isteyen herkese tavsiye ederim.

Çağla Yıldız
Meslek: Öğrenci
Şehir: İstanbul

Gerçekten müthiş bir geziydi. Roma'da bir gün ancak bu kadar dolu dolu ve güzel geçebilirdi. Her şey için çok çok teşekkürler.

Ayşe Şık
Meslek: Mühendis
Şehir: Adana

İtalya tek başına verimlice gezilebilecek bir ülke değil. Hatta Roma rehbersiz asla ve asla verimli gezip görmeyeceğiniz kadar dolu ve büyüleyici bir şehir. Şurada vardı burada vardı derken kaybolup tadını çıkaramamanız muhtemel. Ve Sayın Ertürk Durmuş işini gerçekten hakkını vererek yapan, son derce profesyonel, tarihi hikayelerden hoşlanmayan biriyseniz bile hikayeleri size keyifle dinletecek mükemmel bir rehber. Gerçek anlamda kültürel bir gezi istiyorsanız şiddetle tavsiye ederim.

Sinpat Torosoğlu
Meslek: Tekstil
Şehir: İstanbul

Merhaba Ertürk Bey,Sizinle 16-12-2016 tarihinde, 8 kişilik arkadaş gurubuyla yaptığımız Vatikan ve Colosseom gezimizde, kibar ve neşeli üslubunuzla, bilgilendirmelerinizle, profesyonel rehberliğinizden dolayı çok teşekkür ederiz. Ve Roma'ya gidecek arkadaşlarıma tavsiye ederim.

Sinan Emre Kurtaal
Meslek: İşletmeci
Şehir: Kars

Mesleğini aşkla yapan insanlardandı. Bilgi ve samimiyetini birleştiren, iletişim yönü kuvvetli, İtalya'da Türk samimiyetini görebileceğiniz nadide insanlardan birisiydi. Umarım tekrar karşılaşırız. Hoşçakal Ertürko 🙂

Barış Bozbay
Meslek: Öğrenci
Şehir: İstanbul

Şu ana kadar rehber eşliğinde 5 ülke, 7 şehir gezdim. Hiçbiri Ertürk Bey kadar bize, sanki kendi ülkemizde geziyormuşuz hissini hissettiremedi. İşini ciddiye alan seviyorsanız işini ciddiye alan, samimiyet seviyorsanız samimi, bilgili ve tecrübeli seviyorsanız da bilgili ve tecrübeli. Tekrar teşekkürler Ertürk Abi! Rumuz: Zıpkın

Aslı Beyza Dizkırıcı
Meslek: Eczacılık Öğrencisi
Şehir: Wroclaw / Polonya

Merhabalar, 4 gün Ertürk Abimiz, Venedik Pisa Floransa Vatikan ve Roma'yı bize gezdirdi. Sanırım hayatımın en güzel 4 günü geçti. Hiç görmediğim kadar gezip, aynı zamanda bu kadar çok kültür edinmek olmasa gerek. Kendine hayran bıraktıran bir insan. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Gezdiğiniz zaman kendisi öyle tatlı öyle hoş sohbet ki, hiç bırakıp gidesimiz gelmedi. İlk defa bir rehberden ayrılırken bu kadar üzüldüm. Kendisi her şeyi hak ediyor. Teşekkürler Ertürk Abicim.

Halil Gürgen
Şehir: Eskişehir

26-27 Kasım 2016... Üç arkadaş (Halil Gürgen, Sedat Ütücü ve Ömer Doğan) güzel bi hafta sonu geçirelim istedik. Bu güzellik nerede olur? Tabi ki ROMA... Ancak sadece ROMA'ya gitmek değil, orada bize rehberlik edecek biri lazım. Tavsiye üzerine Ertürk Durmuş Bey ile program yapıldı.
Roma'ya indiğimiz andan itibaren bize hazırladığı program ve rehberlik hizmeti sayesinde, çok verimli ve güzel bi hafta sonu geçirdik. Bu ilgiden ve işine gösterdiği önemden dolayı kendisine, kendim ve arkadaşlarım adına çok teşekkür ediyorum.

Murat Nadas
Meslek: Yönetici
Şehir: İstanbul

Merhabalar,

2 aile olarak Roma'ya gerçekleştirdiğimiz gezide Ertürk Bey ile mükemmel 2 gün geçirdik. Çok büyük emek ve eğitim sayesinde elde etmiş olduğu Roma rehber lisansının hakkını fazlası ile veriyor. Bilgi bombardımanına tutuluyorsunuz. Rehbersiz Roma'yı gezmek sadece görmekten ibaret. Yanında öğrenmek istiyorsanız Ertürk Bey olmazsa olmaz. Hem bilgilere hakimiyeti, hem kişileri yormayan anlatım ve yaklaşımları hem de sabrı mükemmel. Herkese tavsiye ediyorum.

Dilek Ersin
Meslek: Bilgisayar Programcısı
Şehir: İstanbul

10-11 Kasım 2016 tarihlerinde, 2 tam gün Roma ve Vatikan'ı Ertürk Bey rehberliğinde gezdik. İşini çok severek yapan, bilgi ve tecrübesi çok yüksek ama bir o kadar da mütevazi. İlgili ve kibar biri olan Ertürk Bey'i tanıdığımıza çok memnun olduk. Her yerinden tarih fışkıran Roma ve Vatikan, milattan öncesi dahi hayal ederek gezebilmek isterseniz mutlaka Ertürk Bey'e ulaşın derim. İtalya'daki çok az kokartlı Türk rehberden biri olan Ertürk Durmuş'u herkese tavsiye ediyoruz. Teşekkürler Ertürk Bey. Doğru işi yaparak doğru yoldasınız. 🙂

Engin Özmeral
Meslek: Tekstil
Şehir: İstanbul

Merhabalar,İlk defa gittiğimiz Roma gezisinde bize rehberlik eden Ertürk Bey'e çok çok teşekkür ederiz. Havalimanından otele, şehir gezisinde, alış verişte ve diğer bir çok etkinlikte bize son derece profesyonel bir şekilde yaklaşmış, işini severek yapan, samimi ve güler yüzlü iş anlayışı ile ve insan olarak da mükemmel biri. Yani gidin Roma Ertürk Bey sizi gezdirsin. Aldığı parayı inanın son kuruşuna kadar hak ediyor. En kısa zamanda bir Toskana turu ile tekrar görüşmek üzere...

Mehmet Sinop
Şehir: Bodrum

Daha önce 2007 yılında Vatikan'ı ziyaret etmiştim ve ancak o zaman profesyonel bir rehberden yardım almak aklıma gelmemişti ve ilk gezimde sadece Vatikan'ın duvarlarına ve resimlerine anlamsız bir şekilde bakıp çıkmıştım.
Ancak bu sefer aynı hatayı yapmadık ve Ertürk Bey'den yardım istedik. Ertürk Bey sayesinde Vatikan'ın duvarları içerisine gizlenmiş olan tarihi görme ve olağan üstü sanat eserlerini anlayabilme şansımız oldu.
Söyleyebileceğim tek şey eğer profesyonel bir rehberden yardım alma imkanınız yok ise Vatikan'ı ziyaret etme zahmetinde bulunmanıza da gerek yok.
Ertürk Bey, tarih bilgisi ve nazik anlatımı ile kesinlikle doğru tercih olacaktır...

Murat Üstün
Meslek: Sigortacılık
Şehir: Ankara

Merhaba
Ertürk Bey ile Eylül 2016 da güney italya turunda karşılaştık. Bir şirket gezisi olması ve süremizin kısıtlı olmasına rağmen bizleri muhteşem bir şekilde bilgilendirdi ve gezdirdi.
İşinin ehli birini istiyorsanız Ertürk Bey güler yüzü ve bilgisi ile sizi tamamen tatmin edecektir.
En kısa zamanda yine görüşmek üzere Ertürk !
Teşekkürler.

Tuba Göksu
Meslek: Öğretmen
Şehir: Bursa

Merhaba Ertürk Bey,Sizinle yaptığımız İtalya gezimizde, kibar ve neşeli üslubunuzla, bilgilendirmelerinizle, profesyonel rehberliğinizden dolayı çok teşekkür ederiz. Her şeyin gönlünüzce olması dileğiyle. Sevgiyle kalınız.

Serkan Şener
Meslek: Yönetici
Şehir: Bursa

Merhaba Ertürk Bey;
Sizin bilgilendirmeniz ve yönlendirmeniz ile 06 - 10 Temmuz 2016 tarihleri arasında çok verimli ve güzel Roma seyahati geçirdik. Verdiğiniz bilgiler olsun, gezdirdiğiniz yerler olsun havalimanı otel transferleriniz olsun herşey A+ kalitede idi çok teşekkürler. Tavsiye edip isimlerini verdiğiniz restoranların biri de kötü çıksaydı nerede. Tecrübe ile kanıtlanmış yerler ve de çoğunlukla Roma'nın yerlisinin gittiği restoranlar hepsi. Lezzet ambiyans herşey mükemmeldi ama o taze mozerella nın tadı ve angus bifteği için bile bir daha gelirim Roma'ya. Resmen tarih ve gurme seyahati yaptık sayenizde. Eşinize ve çocuklarınıza selamlar. Bursa dan ne ihtiyacınız olursa bir telefona bakar sevgiler.

Tekin Yolsal
Meslek: Bankacı
Şehir: İstanbul

13 kişilik bir aile grubu ile gerçekleştirdiğimiz İtalya gezimizin Roma ayağında bize 2 gün rehberlik yapan Ertürk Bey'i tanımış olmaktan mutlu olduk. 2 gün boyunca Roma hakkında neredeyse herşeyi öğrenip ve tarihi yaşadık. Roma'dan ayrılırken İtalya'daki diğer gezi noktalarına da Ertürk Bey ile gidilmesi konusunda hemfikirdik. Gerek mütevaziliği, gerek konuya oldukça hakim oluşu, gerekse anlatımları arasındaki keyifli detaylar bizleri mest etti. Bir profesyonelden bu hizmeti almaktan ailece çok mutluyuz. Teşekkürler Ertürk Durmuş, seni tanımak güzeldi.

Tunç Yalçın
Meslek: Bankacı
Şehir: İstanbul

Kalabalık aile grubumuza (13 kişi) Roma'da 2 tam gün harika vakit geçirmemizi sağlayan Ertürk'e buradan bir kez daha teşekkür ederim. İşini çok severek yapan, bilgili, ilgili bir arkadaş Ertürk. Her yerinden tarih fışkıran Roma'da mükemmel bir yol arkadaşı, yemek için tavsiye ettiği yerler de enfes. Roma'da mutlaka Ertürk ile gezmelisiniz doya doya sindire sindire ve bilgi depolayarak döneceğiniz garanti.

Ali Rıza Ulukan
Meslek: Makine Mühendisi
Şehir: İstanbul

25 Haziran - 5 Temmuz 2016 Tarihleri arasındaki 13 kişilik aile-arkadaş grubumuz ile 10 günlük İtalya seyahatimizin 26 - 27 Haziran 2016 tarihlerindeki Roma ayağında, engin tarihi bilgisi, donanımı ve güzel anlatımıyla Ertürk Durmuş Bey rehberliğinde Roma gezimiz, çok anlamlı, zevkli ve mükemmel geçti. Cana yakın, eğlenceli, sempatik davranışları ile, bilgi paylaşımı ve aktarımı ile gezimizi renklendirdi. İyi ki seni tanımışız, Tekrar görüşmek dileğiyle, teşekkür ederiz.

Duygu Demircioğlu
Şehir: İstanbul

Ertürk Bey, çok profesyonel, anlayışlı, saygılı ve beyefendi bir insan. Kendine hayran bıraktıracak kadar çok bilgili! Roma tarihi, mimarlık, sanat ve benzeri bir çok konuda ufkumuzun sınırlarını genişletti, bir öğretmen gibi bilgileri en akılda kalacak şekilde, en önemli noktalarda bize vererek bizi kendisine hayran bıraktı! Onu dinlerken işini severek yapan bir insanın ancak böyle bir hevesle ve aşkla Roma tarihini anlatabileceğini anlıyorsunuz. Bu kadar dolu dolu bir seyahat hayallerimizin çok ötesindeydi. Ertürk Bey'i tanıdıktan sonra anladık ki Ertürk Bey olmasaymış İtalya seyahatimizin hiç bir anlamı olmayacakmış. Birlikte Roma'da 3 gün, Floransa'da 1 gün geçirdik. Ayarladığı havaalanı, Nemi ve Floransa transferimiz çok konforluydu. Tavsiye ettiği restoranların hepsi birbirinden muhteşemdi. Sayesinde turist kalabalığından uzak, yozlaşmamış, yöresel ve inanılmaz lezzetli yemekler yedik. İyi ki sizi tanımışız! Şimdi tüm Roma'ya gidecek olan arkadaşlarımıza sizi ısrarla tavsiye ediyoruz. Sezar ve ailesinden (ya da en kötü Fatih'ten 🙂 ) selamlar ve sevgilerle..
Kaya, Meral, Duygu, Berna ve Umur Demircioğlu

Betül Zavaro
Meslek: Ev kadını
Şehir: İstanbul

Daha önce eşimle birlikte 2 kere gittiğim Roma'ya bu sefer çocuklarımla gittim. Daha önceden çok güzel referanslar aldığım Ertürk Bey'i arayarak bir günümüzü kendisinin engin bilgisine teslim ettik. Her yaş gurubuna hitap edebilmesi, güzel espri anlayışı ve Roma hakkındaki derin bilgisi sayesinde kendisiyle harika bir gün geçirip, gerçek Roma'yı çok güzel bir şekilde tanıyabilme fırsatını yakaladık. Kendisinin bize bir bütün gün eşlik etmesinin yanında, ayrıca her konuda kendimizi evimizde gibi hissettirecek bir yakınlık bulduğumuzdan dolayı da kendisine buradan çok teşekkür ediyorum. Bundan sonra Ertürk Bey'in bir referansı da biziz.

Arzum ÖĞÜCÜ
Meslek: Güzellik uzmanı
Şehir: Gaziantep

Eşim ve iki arkadaşımızla yapacağımız gezi öncesi Roma'yı kendi kendine gezmenin mümkün olamayacağına karar vermiştim. Çünkü Roma'da bir şehrin değil binlerce yıllık tarihin gezileceğini biliyordum. İnternette tamamen tesadüfen Ertürk Bey'e rastladım. Havaalanı transferimizden başlayarak her ihtiyacımızla ilgilenerek bize inanılmaz bir Roma gezisi yaşattı. Bizlerin beklentisini hemen anlayarak Roma tarihini en güzel şekilde öğrenmemizi ve görmemizi sağladı. Beyefendi, mütevazi kişiliği ve inanılmaz bilgisiyle, sayesinde unutulmaz bir gezi yaşadık. Tabi ki Roma'ya doyamadık en kısa sürede yine sizinle gezmek ümidiyle Ertürk Bey... Sonsuz teşekkürler.

Zeynel Abidin BAHADIR
Meslek: Kapı pencere
Şehir: İstanbul

Ertürk Bey merhaba. Nasıl bir yorum yapsam bilemedim. Sizin bilginiz yaklaşımınız Roma ve Floransa bu kadar dolu bu kadar bilgi dolu anlatanı görmedim, ki daha evvel gelmiş olduğum halde ben hiç gezmemişim. Çok teşekkür ederim, iyiki sizi tanıdım.
Kendinize iyi bakın hoşcakalın.

Süleyman Kibar
Meslek: S.M.M.M
Şehir: İstanbul

12-15 Şubat tarihleri arasında Ertürk beyin eşliğinde ROMA ve FLORANSA ya
yapmış olduğumuz HARİKA gezi için söylenebilecek bütün güzel sözler daha önceki yorumlarda yazdığından kendisine kocaman bir TEŞEKKÜR den başka bir şey kalmadı maalesef,
HER ŞEY İÇİN TEKRAR TEŞEKKÜRLER

Erkan EROĞLU
Meslek: Öğretmen
Şehir: Ordu

2-3 Şubat 2016 tarihlerinde 4 arkadaşla birlikte yapmış olduğumuz Roma gezisinde bize rehberlik eden Ertürk Bey'e çok teşekkür ediyorum. Yorumlarda Roma'yı unutacaksınız ama Ertürk'ü unutamayacaksınız diye bir bölüm okumuştum. Şimdi biz de arkadaşlarla bir araya geldiğimizde Roma'yı değil Ertürk Bey'i konuşuyoruz. İlgi, alaka ve sıcakkanlı dostluğun için çok teşekkür ederim. Gezimizin en güzel kısmı seninle olan bölümdü.

Arif Biberoğlu
Meslek: Eczacı
Şehir: Ordu

Bu binlerce yıllık kadim medeniyeti, hayalimdeki Roma'yı; bana aslına, ruhuna uygun tanıtabilecek birine olan ihtiyaç hasıl oldu bende, tüm seyahat hazırlıklarından daha da öte. Ama bu biri; tarih bilen, sanat bilen, siyaset bilen, mimari bilen multi-disipliner biri olmalıydı. Tam da böyle biriyle Ertürk Bey'le gezdik Roma'yı. Nezaketiyle, cana yakınlığıyla, beyefendiliğiyle, aradığımızdan da öte biriyle hayal ettiğimizden de öte bir Roma bulduk. O kadar çok şey konuştuk ki, O'nunla bu seviyede muhatap olmadan önce keşke 1-2 hafta ders çalışmış olsaydım dedim kendi kendime. Ama ne mutlu ki O profesyonelliği ve mütevaziliğinin de etkisiyle her seviyenin insanı olabilen bir yetenekte. Çok mutlu etti bizi. Sağolsun varolsun. Bir dost kazandık...

Ömer Doğan
Şehir: Eskişehir

Roma'yı bir Romalı bu kadar anlatamayabilir belkide. İşini bu kadar seven ve ciddiyetle yapan biri olarak Ertürk (bey takısı eklemedim çünkü biz artık dostuz :))) tüm italya gezileriniz için son noktadır. Çok teşekkür ederiz Ertürk, bizi evimizde hissettirdiğin için. Toskana gezimizde görüşmek üzere.

Levent Ova
Şehir: İstanbul

Ertürk Beyle çok kısa da olsa muhteşem bir Roma gezisi gerçekleştirdik. Bir günlük Roma gezimde Roma'da gidilmesi gereken her yere bizi götürdü. Uçaktan otele transferimi sağladı. Her türlü problemle kendi sorunuymuş gibi ilgilendi. Bizi bir günlük Roma tatilimizde hiç boş bırakmadan yorulmadan bıkmadan gezdirdi. Ve ayrıca önerdiği otelden de çok memnun kaldık. Ertürk Bey sadece rehberlik yopmıyor, misafirlerinin ulaşımından konaklamasına kadar her şeyle severek ilgileniyor. Kendisine bu yüzden çokkk teşekkür ediyoruz. En kısa zamanda görüşmek dileği ile.

Gönül Ova
Şehir: İstanbul

Bir günlük Roma gezisi'ne giderken internette Ertürk Bey'e ulaştım. Ve iyiki de ulaşmışım. Eşim ve ben Cumartesi gece Roma'ya vardık. Ertürk Bey bizi otelde bekliyordu. O gece bizi gezdirdi ve Pazar sabahtan akşama kadar gene Roma'yı gezdirdi. Bir gün gibi kısa süre de olsa biz Roma'da gidilecek bütün önemli yerleri görmüş olduk. Çok ilgili ve bilgili bir rehber. Uçağa binene kadar olan bütün trasfer işlerimle bütün sorunlarımızla ilgilendi. Biz Ertürk Bey'i çok sevdik. En kısa zamanda tekrar görüşeceğimize eminim. Yolun açık olsun Ertürk Durmuş.

Eldem GÖLPEK
Meslek: Gıda Mühendisi
Şehir: Eskişehir

Ertürk Bey ile geçirdiğimiz Roma turu mükemmeldi. Tur boyunca yönlendirmeleri ve anlatımları ile Roma tarihini geçmişten günümüze yaşama fırsatı oldu. Uzman ve ilgili bir rehber ile bulunduğunuz şehir turu, etkin bir gezi turu planlamasıyla bize zaman kazandırdı ve daha fazla yeri görme fırsatımız oldu. Bundan sonraki her turumda her neresi olursa, uzman özel bir rehber ile organize edeceğim.

Mustafa Öztürk
Şehir: İstanbul

Dünya üzerinde gezerken en çok rehbere ihtiyaç duyacağınız şehir muhtemelen Roma'dır. Çünkü Roma her karışı ile 3000 yıllık bir açık hava müzesidir ve bunu size her detayı ile anlatabilecek, bilemeyeceğiniz bulamayacağınız yerleri size gezdirebilecek yegane kişi Ertürk Bey'dir. Seyahat dönüşünüzde bir turist değil, Roma - Vatikan uzmanı olarak memleketinize dönebilirsiniz. Herşey için teşekkürler..