Roma gezi rehberi kitap tavsiyesi isteyen misafirler ile zaman zaman karşılaşmaktayım. Tabiki Roma şehrine gelmeden önce, Roma’da gezilecek yerler yada mutlaka yapılacak şeyler hakkında bilgi edinmek, kitap okumak ve araştırma yapmak isteyeceksiniz. Bu gayet normal. Fakat burayı dünyanın geri kalan şehirleri ile karıştırmamalısınız. Dünya üzerinde bu derece, tarihin şehrin her tarafında adeta meydan okurcasına yayıldığı biryer daha yoktur. Bugüne kadar yaptığım Roma turları sırasında, misafirlerden en çok duyduğum sözlerden birisi “Keşke Roma’ya daha fazla zaman ayırsaymışız.” olmaktadır. İnsanlar genellikle geldikten ve gördükten sonra durumun farkına varmaktadırlar.

Roma Turu Kitap ve Rehberlik Hizmeti

Roma gezi rehberi kitap ve birkaç internet sitesi aracılığıyla 2800 yıllık şehri kendi çabaları ile buradaki tarihi yerlerin keşfine çıkmaya çalışan misafirler olmaktadır. Ancak güzel bir Roma turu yapmak, kaliteli bir rehberlik hizmeti ile mümkündür. Hem şehir gezisi esnasında gezilecek yerler ile ilgili bilgiler, hemde tur sonrasında, kendi kendinize kaldığınız sürede, mutlaka görülmesi gereken yerler hakkında yapacağımız çalışma, buraya harcadığınız zamanın ve paranın verimini iki katına çıkarmaktadır.

Roma Rehber

Roma gezi kitabı ile bu şehri dolaşmak yerine, profesyonel Roma'da türk rehber ile turlar yapmak benimle bağlantıya geçiniz.
Roma gezi rehberi kitap

Roma turu yorumlarından:

Burcu Güngör Teber

Banka personeli / Antalya

     

Teşekkürler Ertürk Bey. Sizinle birlikte Roma'yı tekrar kurmak, batırmak, yeniden kurmak, bazen yanışını ve küllerinden yeniden doğuşunu izlemek, aynı anda hem Antik Roma'da, hem Ortaçağ Roma'sinda, hem de günümüz Roma'sında seyahat etmek, Collesium'u inşa etmek, Hz.İsa, Hz. Musa, papalar, imparatorlarla tanışmak, Michelangelo, Rafael, Dali ve nice sanatçılarla, adı tarihin derinliklerinde kaybolmuş gladyatörler, mimar ve mühendislerle iletişime geçmek, bir taşı sadece bir taş olarak görmek değil de baştan sona okumak, Roma sınırlarını genişletmek, bir İtalya'da, bir Anadolu'da bulunmak, Mediterranean'i çevreleyen topraklara ulaşmak, Milliarium Aureum'da buluşan yollar yapmak ve her bir milini işaretleyerek, her yoldan Roma'ya ulaşmak, Vatikan'ı keşfederek eşsiz bir deneyim kazanmak, engin bilgilerinizden minik bir tutam faydalanmak, yorumlamak, uç uca ekleyerek kendi Rönesans dönemime bir kapı aralamak...
Ben heykelden, resimden anlamam derken bugüne kadar hiç bir sanat eserine, gerçekten yakından bakmadığımı farketmek... meğer ben resimden de anlarmışım, heykelden de...

Sizin rehberliğinizde, keyifli, espirili anlatımınızla, işinize olan ve derinden hissedilen sonsuz saygı, aşk ve bağlılığınızla, "zamanda yolculuk yapmak, mekanlar arasında ışınlanmak nedir?" ifadesini anlatmak için kelimeler kifayetsiz kalıyor.
Madem ki her yol Roma'ya çıkıyor, yine birgün, bir yolun sonunda sizin anlatımınızla Roma'yı, İtalya'yı yeniden yaşamak dileğiyle, görüşmek üzere.

Roma Gezi Rehberi Pratik Bilgiler

Roma rehberi sitemde şehir ile ilgili pratik bilgiler bulmak mümkündür. Roma’da ne yenir ne içilir. Roma’da mutlaka görülmesi gereken yerler ve restoran tavsiyeleri gibi. Bunlar da mutlaka işinize yarayacaktır. Profesyonel rehberlik hizmeti için benimle bağlantıya geçiniz.