Roma gezi rehberi kitap tavsiyesi isteyen misafirler ile zaman zaman karşılaşmaktayım. Tabiki Roma şehrine gelmeden önce, Roma’da gezilecek yerler yada mutlaka yapılacak şeyler hakkında bilgi edinmek, kitap okumak ve araştırma yapmak isteyeceksiniz. Bu gayet normal. Fakat burayı dünyanın geri kalan şehirleri ile karıştırmamalısınız. Dünya üzerinde bu derece, tarihin şehrin her tarafında adeta meydan okurcasına yayıldığı biryer daha yoktur. Bugüne kadar yaptığım Roma turları sırasında, misafirlerden en çok duyduğum sözlerden birisi “Keşke Roma’ya daha fazla zaman ayırsaymışız.” olmaktadır. İnsanlar genellikle geldikten ve gördükten sonra durumun farkına varmaktadırlar.

Roma Turu Kitap ve Rehberlik Hizmeti

Roma gezi rehberi kitap ve birkaç internet sitesi aracılığıyla 2800 yıllık şehri kendi çabaları ile buradaki tarihi yerlerin keşfine çıkmaya çalışan misafirler olmaktadır. Ancak güzel bir Roma turu yapmak, kaliteli bir rehberlik hizmeti ile mümkündür. Hem şehir gezisi esnasında gezilecek yerler ile ilgili bilgiler, hemde tur sonrasında, kendi kendinize kaldığınız sürede, mutlaka görülmesi gereken yerler hakkında yapacağımız çalışma, buraya harcadığınız zamanın ve paranın verimini iki katına çıkarmaktadır.

Roma Rehber

Roma gezi kitabı ile bu şehri dolaşmak yerine, profesyonel Roma'da türk rehber ile turlar yapmak benimle bağlantıya geçiniz.
Roma gezi rehberi kitap

Roma turu yorumlarından:

Orhan Orhon

Mühendis/İstanbul

     

Mayıs sonunda eşim ve 2,5 yaşındaki kızım ile yaptığımız Roma seyahatinde Ertürk Bey iki gün bize engin bilgisi ile yardımcı oldu. Bir konuyu ne kadar iyi biliyorsanız o kadar basit anlatırsınız denir. Ertürk Bey de mühendislik formasyonunun ve çok çalışmasının neticesinde tüm bilgileri olabildiğince yalın (Dünyanın gelmiş geçmiş en büyük imparatorluğunu 2 güne sığdırmak başka türlü mümkün olmaz) ve neden sonuç ilişkisi ile tümdengelim ile alt detaylara giderek aklımızda Roma tarihinin yapıtaşlarının şekillenmesini sağladı. Bunu da büyük bir heyecanla, keyifle ve yanınızda bir yabancı gibi değil de seyahati birlikte yaptığınız arkadaşınız hissini vererek yapması ise bir diğer önemli konu. Tekrar teşekkürler Ertürk Bey.

Roma Gezi Rehberi Pratik Bilgiler

Roma rehberi sitemde şehir ile ilgili pratik bilgiler bulmak mümkündür. Roma’da ne yenir ne içilir. Roma’da mutlaka görülmesi gereken yerler ve restoran tavsiyeleri gibi. Bunlar da mutlaka işinize yarayacaktır. Profesyonel rehberlik hizmeti için benimle bağlantıya geçiniz.