Roma gezi rehberi kitap tavsiyesi isteyen misafirler ile zaman zaman karşılaşmaktayım. Tabiki Roma şehrine gelmeden önce, Roma’da gezilecek yerler yada mutlaka yapılacak şeyler hakkında bilgi edinmek, kitap okumak ve araştırma yapmak isteyeceksiniz. Bu gayet normal. Fakat burayı dünyanın geri kalan şehirleri ile karıştırmamalısınız. Dünya üzerinde bu derece, tarihin şehrin her tarafında adeta meydan okurcasına yayıldığı biryer daha yoktur. Bugüne kadar yaptığım Roma turları sırasında, misafirlerden en çok duyduğum sözlerden birisi “Keşke Roma’ya daha fazla zaman ayırsaymışız.” olmaktadır. İnsanlar genellikle geldikten ve gördükten sonra durumun farkına varmaktadırlar.

Roma Turu Kitap ve Rehberlik Hizmeti

Roma gezi rehberi kitap ve birkaç internet sitesi aracılığıyla 2800 yıllık şehri kendi çabaları ile buradaki tarihi yerlerin keşfine çıkmaya çalışan misafirler olmaktadır. Ancak güzel bir Roma turu yapmak, kaliteli bir rehberlik hizmeti ile mümkündür. Hem şehir gezisi esnasında gezilecek yerler ile ilgili bilgiler, hemde tur sonrasında, kendi kendinize kaldığınız sürede, mutlaka görülmesi gereken yerler hakkında yapacağımız çalışma, buraya harcadığınız zamanın ve paranın verimini iki katına çıkarmaktadır.

Roma Rehber

Roma gezi kitabı ile bu şehri dolaşmak yerine, profesyonel Roma'da türk rehber ile turlar yapmak benimle bağlantıya geçiniz.
Roma gezi rehberi kitap

Roma turu yorumlarından:

Hipra Türkiye

Serkan Biçer

Vet. Hekim - Genel Müdür HIPRA TÜRKİYE

     

Sevgili Ertürk ile Kasım 2018’de Türkiye'nin dört bir yanından gelen kalabalık bir müşteri grubu Roma’ya yaptığımız bir seyahat esnasında tanıştık. Onu tesadüfen bulmuştuk ama Ertürk'ün özel bir rehber olduğunu anlamamız çok kısa sürdü. Öncelikle, Ertürk Roma’da rehberlik lisansı almaya hak kazanan tarihteki ikinci Türk olma özelliğine sahip ve gün içinde Ertürk'le birlikte vakit geçirdikçe dünyanın en zor rehberlik sınavlarından birini nasıl kazanabildiğini daha iyi anlıyorsunuz. Ertürk, Roma'daki tüm eserlere, Roma, İtalya, Avrupa ve dünya tarihine inanılmaz derecede hakim. Adım adım Roma'yı dolaştırırken bu bilgilerini, Türk tarihi ile olan ilişkilerini ve daha sayısız ilgi çekici bilgiyi o kadar keyifli bir şekilde anlatıyor ki gün bitsin istemiyorsunuz. Bunun yanında samimiyeti, sabrı, güler yüzü, bitmeyen enerjisi ve hiç beklemediğiniz anda yaptığı ve sizi kahkahalara boğan esprileri ile gerçekten unutulmaz bir tur yaşatıyor.

İşim gereği dünyanın bir çok ülkesine gidip sayısız rehberle tanışma imkanı bulmuş biri olarak konusuna bu kadar hakim az sayıda rehber tanıdım. Bu nedenle, Roma’ya ve hatta İtalya'nın herhangi bir bölgesine gidecek herkese Ertürk'ü öneriyorum.

Trevi (Aşıklar) çeşmesine para atarsanız Roma’ya tekrar gelir misiniz bilmiyorum ama Ertürk ile Roma'yı gezerseniz dönmek için fırsat kollayacaksınız.

Roma Gezi Rehberi Pratik Bilgiler

Roma rehberi sitemde şehir ile ilgili pratik bilgiler bulmak mümkündür. Roma’da ne yenir ne içilir. Roma’da mutlaka görülmesi gereken yerler ve restoran tavsiyeleri gibi. Bunlar da mutlaka işinize yarayacaktır. Profesyonel rehberlik hizmeti için benimle bağlantıya geçiniz.