Roma Hava Durumu

Roma Hava Durumu 2017-05-29T14:08:58+00:00

Roma hava durumu genel olarak yıl boyu İzmir ile paralel olan, ılıman Akdeniz iklime sahip bir şehirdir. Eğer uçak biletlerinizi henüz almadıysanız gelmeden önce, Roma gezi rehberi olarak bana danışmanızda yada sitedeki tavsiyelere göz atmanızda fayda vardır.

Roma Hava Durumu Hangi Mevsim Kaç Derece

Roma’da hava sıcaklığı kaç derece olur? Burada sıcaklık, yazları genellikle otuz derecenin üzerindedir. Kışları da çok nadir on derecenin altına inmektedir. Kar yağışı birkaç yılda bir kere gerçekleşen nadir bir olaydır. Bunda da zaten yere dokunduğu anda erir.

Roma

Hava tahminlerine baktıktan sonra gezi yapacağınız gün Roma'yı bir rehber ile gezmek için benimle iletişime geçiniz.
Roma hava durumu

Roma turu yorumlarından:

Eşim ve iki arkadaşımızla yapacağımız gezi öncesi Roma'yı kendi kendine gezmenin mümkün olamayacağına karar vermiştim. Çünkü Roma'da bir şehrin değil binlerce yıllık tarihin gezileceğini biliyordum. Tamamen tesadüfen Ertürk Bey'e rastladım. Havaalanı transferimizden başlayarak her ihtiyacımızla ilgilenerek bize inanılmaz bir Roma gezisi yaşattı. Bizlerin beklentisini hemen anlayarak Roma tarihini en güzel şekilde öğrenmemizi ve görmemizi sağladı. Beyefendi, mütevazi kişiliği ve inanılmaz bilgisiyle, sayesinde unutulmaz bir gezi yaşadık. Tabi ki Roma'ya doyamadık en kısa sürede yine sizinle gezmek ümidiyle Ertürk Bey... Sonsuz teşekkürler.

Arzum Öğücü Güzellik uzmanı / Gaziantep

Tüm “Roma turu yorumları” için buraya tıklayın.

Roma’da Hava Sıcaklığı Şubat’ta yada Ekim’de Nasıl?

Aslında burası İstanbul ile aynı paralelde olmasına rağmen, Roma’da hava durumu sene boyunca İzmir’e paralel gider. Tabiki bunda Akdeniz’in yumuşatıcı etkisinin payı büyüktür.
Fakat artık mevsimler neredeyse birbirine karıştığı için bazen Roma’da Şubat’ta hava Haziran gibi sıcak, Ekim’de mükemmel, Ağustos ayında Ocak ayından daha yağmurlu olabilmektedir.
Dolayısı eğer benimle Roma gezi planı yapmadan önce bana o tarihlerdeki hava durumu hakkında telefon açıp danışmanızda fayda vardır. Fakat sonuçta yaz tatili değil, kültür gezileri yapmaktayız. Dolayısı ile ılıman iklime sahip bir şehir olduğu için, burada gerekli önlemi aldıktan sonra, aşağı yukarı her mevsim bir Roma’da türk rehber ile gezi planı yapılabilir.