Roma hava durumu genel olarak yıl boyu İzmir ile paralel olan, ılıman Akdeniz iklime sahip bir şehirdir. Eğer uçak biletlerinizi henüz almadıysanız gelmeden önce, Roma rehberi olarak bana danışmanızda yada sitedeki tavsiyelere göz atmanızda fayda vardır.

Roma Hava Durumu Hangi Mevsim Kaç Derece

Roma’da hava sıcaklığı kaç derece olur? Burada sıcaklık, yazları genellikle otuz derecenin üzerindedir. Kışları da çok nadir on derecenin altına inmektedir. Kar yağışı birkaç yılda bir kere gerçekleşen nadir bir olaydır. Bunda da zaten yere dokunduğu anda erir.

Roma

Hava tahminlerine baktıktan sonra gezi yapacağınız gün Roma'yı bir rehber ile gezmek için benimle iletişime geçiniz.
Roma hava durumu

Roma turu yorumlarından:

Verda Yaşar

Öğretmen / İstanbul

     

Ertürk Bey'le 22-26 Nisan haftasında yapmış olduğumuz Roma seyahati öncesi bağlantı kurmuştum. Bir günlük Roma turunu birlikte yaptık. Gerçekten çok bilgilendirici bir turdu. Benim Roma'ya ikinci gidişim. Ancak birinci gidişimizdeki rehberlik hizmetinin ne kadar yetersiz olduğunu Ertürk Bey'le gezince anladım. Geziye 4 kişi katıldık. Yanımızda iki delikanlı vardı. Biri tıp diğeri de eczacılık öğrencisiydi. Onlarda Ertürk Bey'le kurdukları diyalog ve Ertürk Bey'in bölgeye ve konuya hakim olmasından son derece memnun kaldılar. Roma tatilimizi zenginleştirdiği için Ertürk Bey'e teşekkür ederiz.

Roma’da Hava Sıcaklığı Şubat’ta yada Ekim’de Nasıl?

Aslında burası İstanbul ile aynı paralelde olmasına rağmen, Roma’da hava durumu sene boyunca İzmir’e paralel gider. Tabiki bunda Akdeniz’in yumuşatıcı etkisinin payı büyüktür.
Fakat artık mevsimler neredeyse birbirine karıştığı için bazen Roma’da Şubat’ta hava Haziran gibi sıcak, Ekim’de mükemmel, Ağustos ayında Ocak ayından daha yağmurlu olabilmektedir.
Dolayısı eğer benimle Roma gezi planı yapmadan önce bana o tarihlerdeki hava durumu hakkında telefon açıp danışmanızda fayda vardır. Fakat sonuçta yaz tatili değil, kültür gezileri yapmaktayız. Dolayısı ile ılıman iklime sahip bir şehir olduğu için, burada gerekli önlemi aldıktan sonra, aşağı yukarı her mevsim bir Roma’da türk rehber ile gezi planı yapılabilir.