Roma Turu Yorumları

Roma Turu Yorumları 2017-05-25T22:19:53+00:00

Roma turu yorumları aşağıdadır. Roma rehber Ertürk Durmuş yorumlar.

Yorum Ekle

Birlikte gezi yaptı isek siz de “Yorum Ekle” tuşuna basarak yorumunuzu ekleyebilirsiniz.

Yorum Ekle
Roma rehber Ertürk Durmuş ve kitap

Ölmeden önce yapılacak bir şey varsa o da Roma'yı gezmek değil, Roma'yı Ertürk Bey ile gezmektir. Anlatımımın abartılı olduğunu düşünüyorsanız daha önce Ertürk Bey gibi bir rehber ile gezmediğiniz içindir. Aslında "rehber" kelimesi Ertürk Bey için yetersiz ve anlamsız kalıyor. Sanat tarihi uzmanı, araştırmacı, arkeolog, disiplinler arası tarihçi gibi anlatımlar çok daha iyi olacaktır. Ertürk Bey'den önce Roma'ya konser ve kongreler için 3 defa gidip kendimce veya gazete turu rehberleri ile gezdiğimi zannetmişim ta ki Ertürk Bey'in muhteşem anlatımı ile karşılaşana kadar. Roma'ya çok başka bir göz ile bakmamızı sağladı. Hepimiz bilmediğimiz bir dili öğrenmiş gibi olduk. 35 kişi ile Vatikan San Pietro milim milim, adım adım, en ince ayrıntısı ile gezilir mi? Ertürk bey ileyseniz evet. Michelangelo'nun Pieta heykeli anlatılırken gözleriniz dolup, tüyleriniz diken olur mu? Ertürk Bey ileyseniz evet. Keşke Dünya'nın tamamını Ertürk Bey ile gezsem der misiniz? Ertürk Bey size rehberlik yaptıysa evet. Ertürk Bey'in bu yorumlara ihtiyacı var mı? Kesinlikle hayır. Ama Ferrari arabayı neden översiniz... işte o yüzden... Emekleriniz için, bu işe hayatınızı adadığınız için, bizi mest ettiğiniz için, 35 kişilik ekibin her birinden defalarca övgü aldığınız için, sizi tanıyabilen şanslı insanlardan olduğumuz için, iyi niyetiniz, güleryüzünüz, samimiliğiniz için çok çok teşekkür ederiz. İyi ki varsınız, en kısa zamanda İtalya'nın başka şehirlerini keşfetmek dileğiyle... Selamlar, saygılar...

www.websitem.gazi.edu.tr/site/muratgurel

Murat Gürel Akademisyen / Ankara

default gravatar

Ertürk Bey, çok profesyonel, anlayışlı, saygılı ve beyefendi bir insan. Kendine hayran bıraktıracak kadar çok bilgili! Roma tarihi, mimarlık, sanat ve benzeri bir çok konuda ufkumuzun sınırlarını genişletti, bir öğretmen gibi bilgileri en akılda kalacak şekilde, en önemli noktalarda bize vererek bizi kendisine hayran bıraktı! Onu dinlerken işini severek yapan bir insanın ancak böyle bir hevesle ve aşkla Roma tarihini anlatabileceğini anlıyorsunuz. Bu kadar dolu dolu bir seyahat hayallerimizin çok ötesindeydi. Ertürk Bey'i tanıdıktan sonra anladık ki Ertürk Bey olmasaymış İtalya seyahatimizin hiç bir anlamı olmayacakmış. Birlikte Roma'da 3 gün, Floransa'da 1 gün geçirdik. Ayarladığı havaalanı, Nemi ve Floransa transferimiz çok konforluydu. Tavsiye ettiği restoranların hepsi birbirinden muhteşemdi. Sayesinde turist kalabalığından uzak, yozlaşmamış, yöresel ve inanılmaz lezzetli yemekler yedik. İyi ki sizi tanımışız! Şimdi tüm Roma'ya gidecek olan arkadaşlarımıza sizi ısrarla tavsiye ediyoruz. Sezar ve ailesinden (ya da en kötü Fatih'ten 🙂 ) selamlar ve sevgilerle..
Kaya, Meral, Duygu, Berna ve Umur Demircioğlu

Duygu Demircioğlu İstanbul

Yaklaşık 1 saat önce 3 bayan ve mükemmel donanımlı rehberimiz Ertürk Bey ile 2 günlük Floransa + Napoli / Pompei turumuzu sonlandırıp tekrar görüşmek dileğiyle (tarafımızdan binbir dua ile) turumuzu sonlandırdık..😞 Çok üzgünüm çünkü uzun zamandır bu kadar başarılı işine aşık ve mükemmel ötesi bir insanla kaliteli zaman geçirmemiştim. Kendimle dalga geçerek söylüyorum ki -bu Roma'ya 10.gelişim 😉 Daha önce sadece görsel ve alışveriş için gelmişim. Ne mutlu bana ki 2 arkadaşımın kanına girerek organize ederek geldiğim bu şehirden tesadüfen ve şans eseri (araştırmacı ruhum sayesinde) Ertürk Beyi bularak binbir teşekkürle gidiyorum. Kimin sayesinde? Tabi ki Ertürk Bey sayesinde.🙏 Ben derim ki:
İşinizi şansa bırakmayın ve bu yüreği kocaman bilgisi harkülade rehberi tercih edin.! Asla pişman olmayacaksınız.! Ve Roma'dan giderken kadife gibi ses tonu ile size tarihi anlatan değil yaşatan insanı tanıdığınız için çok şanslı hissederek yuvanıza döneceksiniz.!
Sevgilerimle ve dualarımla

Nergis Usşen Mali işler yöneticisi, Prof. Koç. / İzmir

Roma'yı bir Romalı bu kadar anlatamayabilir belkide. İşini bu kadar seven ve ciddiyetle yapan biri olarak Ertürk (bey takısı eklemedim çünkü biz artık dostuz :))) tüm italya gezileriniz için son noktadır. Çok teşekkür ederiz Ertürk, bizi evimizde hissettirdiğin için. Toskana gezimizde görüşmek üzere.

Ömer Doğan Eskişehir

Bu binlerce yıllık kadim medeniyeti, hayalimdeki Roma'yı; bana aslına, ruhuna uygun tanıtabilecek birine olan ihtiyaç hasıl oldu bende, tüm seyahat hazırlıklarından daha da öte. Ama bu biri; tarih bilen, sanat bilen, siyaset bilen, mimari bilen multi-disipliner biri olmalıydı. Tam da böyle biriyle Ertürk Bey'le gezdik Roma'yı. Nezaketiyle, cana yakınlığıyla, beyefendiliğiyle, aradığımızdan da öte biriyle hayal ettiğimizden de öte bir Roma bulduk. O kadar çok şey konuştuk ki, O'nunla bu seviyede muhatap olmadan önce keşke 1-2 hafta ders çalışmış olsaydım dedim kendi kendime. Ama ne mutlu ki O profesyonelliği ve mütevaziliğinin de etkisiyle her seviyenin insanı olabilen bir yetenekte. Çok mutlu etti bizi. Sağolsun varolsun. Bir dost kazandık...

Arif Biberoğlu Eczacı / Ordu

Dünya üzerinde gezerken en çok rehbere ihtiyaç duyacağınız şehir muhtemelen Roma'dır. Çünkü Roma her karışı ile 3000 yıllık bir açık hava müzesidir ve bunu size her detayı ile anlatabilecek, bilemeyeceğiniz bulamayacağınız yerleri size gezdirebilecek yegane kişi Ertürk Bey'dir. Seyahat dönüşünüzde bir turist değil, Roma - Vatikan uzmanı olarak memleketinize dönebilirsiniz. Herşey için teşekkürler..

Mustafa Öztürk İstanbul

Ertürk Bey ile geçirdiğimiz Roma turu mükemmeldi. Tur boyunca yönlendirmeleri ve anlatımları ile Roma tarihini geçmişten günümüze yaşama fırsatı oldu. Uzman ve ilgili bir rehber ile bulunduğunuz şehir turu, etkin bir gezi turu planlamasıyla bize zaman kazandırdı ve daha fazla yeri görme fırsatımız oldu. Bundan sonraki her turumda her neresi olursa, uzman özel bir rehber ile organize edeceğim.

Eldem Gölpek Gıda Mühendisi / Eskişehir

Bir günlük Roma gezisi'ne giderken Ertürk Bey'e ulaştım. Ve iyiki de ulaşmışım. Eşim ve ben Cumartesi gece Roma'ya vardık. Ertürk Bey bizi otelde bekliyordu. O gece bizi gezdirdi ve Pazar sabahtan akşama kadar gene Roma'yı gezdirdi. Bir gün gibi kısa süre de olsa biz Roma'da gidilecek bütün önemli yerleri görmüş olduk. Çok ilgili ve bilgili bir rehber. Uçağa binene kadar olan bütün trasfer işlerimle bütün sorunlarımızla ilgilendi. Biz Ertürk Bey'i çok sevdik. En kısa zamanda tekrar görüşeceğimize eminim. Yolun açık olsun Ertürk Durmuş.

Gönül Ova İstanbul

Ertürk Beyle çok kısa da olsa muhteşem bir Roma gezisi gerçekleştirdik. Bir günlük Roma gezimde Roma'da gidilmesi gereken her yere bizi götürdü. Uçaktan otele transferimi sağladı. Her türlü problemle kendi sorunuymuş gibi ilgilendi. Bizi bir günlük Roma tatilimizde hiç boş bırakmadan yorulmadan bıkmadan gezdirdi. Ve ayrıca önerdiği otelden de çok memnun kaldık. Ertürk Bey sadece rehberlik yopmıyor, misafirlerinin ulaşımından konaklamasına kadar her şeyle severek ilgileniyor. Kendisine bu yüzden çokkk teşekkür ediyoruz. En kısa zamanda görüşmek dileği ile.

Levent Ova İstanbul

Roma gezisinde bize rehberlik eden Ertürk Bey'e çok teşekkür ediyorum. Yorumlarda Roma'yı unutacaksınız ama Ertürk'ü unutamayacaksınız diye bir bölüm okumuştum. Şimdi biz de arkadaşlarla bir araya geldiğimizde Roma'yı değil Ertürk Bey'i konuşuyoruz. İlgi, alaka ve sıcakkanlı dostluğun için çok teşekkür ederim. Gezimizin en güzel kısmı seninle olan bölümdü.

Erkan Eroğlu Öğretmen / Ordu

12-15 Şubat tarihleri arasında Ertürk beyin eşliğinde ROMA ve FLORANSA ya
yapmış olduğumuz HARİKA gezi için söylenebilecek bütün güzel sözler daha önceki yorumlarda yazdığından kendisine kocaman bir TEŞEKKÜR den başka bir şey kalmadı maalesef,
HER ŞEY İÇİN TEKRAR TEŞEKKÜRLER

Süleyman Kibar S.M.M.M. / İstanbul

Ertürk Bey merhaba. Nasıl bir yorum yapsam bilemedim. Sizin rehberliğinizde iki gün Floransa ve Roma gezimiz, sizin sayenizde daha evvel aynı yerleri gezmiş olmamıza rağmen bu kadar dolu ve bilgili birinden, yani sizden aldığımız rehberlikle sanki yaşadık Roma'yı ve Floransa'yı. Sizin bilginiz yaklaşımınız Roma ve Floransa bu kadar dolu bu kadar bilgi dolu anlatanı görmedim, ki daha evvel gelmiş olduğum halde ben hiç gezmemişim. Çok teşekkür ederim, iyiki sizi tanıdım. Görüşmek dileği ile. Kendinize iyi bakın hoşcakalın.

Zeynel Abidin BAHADIR Kapı pencere / İstanbul

Eşim ve iki arkadaşımızla yapacağımız gezi öncesi Roma'yı kendi kendine gezmenin mümkün olamayacağına karar vermiştim. Çünkü Roma'da bir şehrin değil binlerce yıllık tarihin gezileceğini biliyordum. Tamamen tesadüfen Ertürk Bey'e rastladım. Havaalanı transferimizden başlayarak her ihtiyacımızla ilgilenerek bize inanılmaz bir Roma gezisi yaşattı. Bizlerin beklentisini hemen anlayarak Roma tarihini en güzel şekilde öğrenmemizi ve görmemizi sağladı. Beyefendi, mütevazi kişiliği ve inanılmaz bilgisiyle, sayesinde unutulmaz bir gezi yaşadık. Tabi ki Roma'ya doyamadık en kısa sürede yine sizinle gezmek ümidiyle Ertürk Bey... Sonsuz teşekkürler.

Arzum Öğücü Güzellik uzmanı / Gaziantep

Daha önce eşimle birlikte 2 kere gittiğim Roma'ya bu sefer çocuklarımla gittim. Daha önceden çok güzel referanslar aldığım Ertürk Bey'i arayarak bir günümüzü kendisinin engin bilgisine teslim ettik. Her yaş gurubuna hitap edebilmesi, güzel espri anlayışı ve Roma hakkındaki derin bilgisi sayesinde kendisiyle harika bir gün geçirip, gerçek Roma'yı çok güzel bir şekilde tanıyabilme fırsatını yakaladık. Kendisinin bize bir bütün gün eşlik etmesinin yanında, ayrıca her konuda kendimizi evimizde gibi hissettirecek bir yakınlık bulduğumuzdan dolayı da kendisine buradan çok teşekkür ediyorum. Bundan sonra Ertürk Bey'in bir referansı da biziz.

Betül Zavaro Ev kadını / İstanbul

25 Haziran - 5 Temmuz 2016 Tarihleri arasındaki 13 kişilik aile-arkadaş grubumuz ile 10 günlük İtalya seyahatimizin 26 - 27 Haziran 2016 tarihlerindeki Roma ayağında, engin tarihi bilgisi, donanımı ve güzel anlatımıyla Ertürk Durmuş Bey rehberliğinde Roma gezimiz, çok anlamlı, zevkli ve mükemmel geçti. Cana yakın, eğlenceli, sempatik davranışları ile, bilgi paylaşımı ve aktarımı ile gezimizi renklendirdi. İyi ki seni tanımışız, Tekrar görüşmek dileğiyle, teşekkür ederiz.

Ali Rıza Ulukan Makine Mühendisi / İstanbul

Kalabalık aile grubumuza (13 kişi) Roma'da 2 tam gün harika vakit geçirmemizi sağlayan Ertürk'e buradan bir kez daha teşekkür ederim. İşini çok severek yapan, bilgili, ilgili bir arkadaş Ertürk. Her yerinden tarih fışkıran Roma'da mükemmel bir yol arkadaşı, yemek için tavsiye ettiği yerler de enfes. Roma'da mutlaka Ertürk ile gezmelisiniz doya doya sindire sindire ve bilgi depolayarak döneceğiniz garanti.

Tunç Yalçın Bankacı / İstanbul

Her şey için çok teşekkürler. Mükemmel bir turdu.

Sena Şişik Öğrenci / İstanbul

04 - 07 Ocak 2017 tarihinde gerçekleştirdiğimiz Roma gezimizde Ertürk Bey bize eşlik etti. İlk italya gezimizi yaklaşık iki yıl önce bir tur firmasıyla gerçekleştirmiştik. Ertürk Bey'in rehberliğinden sonra ne kadar eksik bilgilendirilerek gezdirilmiş olduğumuzu fark ettik. Kibar üslubunu bilgisiyle birleştirip çok verimli bir Roma gezisi gerçekleştirmemizi sağladı. Özellikle Vatikan'ı ilk kez geziyormuş hissine kapıldık. Bizi evimizde gibi hissettiren Ertürk Beye çok teşekkür ediyoruz. Söylemeden geçemeyeceğim oğlum Ali Efe'nin arabada rahat edebilmesi için kendi çocuğunun araba koltuğunu bile getirdi. :)) Arkadaşlara da büyük bir gönül rahatlığı ile tavsiye ediyoruz.

Rasim Aslan Özel Okul Kurucusu & Yönetici / İstanbul

Erasmus kapsamında bulunduğum Polonya'dan katılmıştım İtalya turuna. Hayatımda geçirdiğim en güzel geziydi. Tabiki bunun mimarı Ertürk Abi idi. Roma'ya aşık oldum sayesinde. Gerçekten işini bu kadar severek yapan ve bu kadar bilgili bir insanla Roma'da aynı havayı solumak çok keyifliydi. Hoş sohbetin, samimiyetin ve engin bilginle bizi aydınlattığın ve harika üç gün geçirmemizi sağladığın tekrar teşekkür ederim abi. Başarılarının devamını dilerim. Erasmus günlerimi yad ettiğim şu günlerde sizi hatırlamaktan büyük zevk duydum.

Tuğçe Naile Yerci Gıda Mühendisliği öğrencisi / Aydın

Dört saatlik gezimizde öyle bilgiler verdiniz ki, bir tarih öğretmeni olarak bilgilerime bilgi kattınız. Arkadaşlarım adına çok teşekkür eder, başarılar dilerim.

Celil Yaraşlı Tüketici Hakları Derneği (THD) Genel Sekreteri / Ankara

Ertürk rehberimiz çok teşekkür ederiz. Daha önce boş boş baktığımız yerlerdeki tarihsel hikayeler ve profesyonellik için. Harika bir Roma turuydu. Keşke birkaç günlük tur olsaydı ama yine geliriz, yine seni buluruz. Daha çok gezecek yerler var İtalya'da. Yeniden görüsmek dilegiyle..

Leyla Demir İzmir

Konusuna son derece hakim, gezdirdiği yerlerin bütün yönlerini sıkmadan, eğlendirerek anlatabilen, yüksek iletişim becerisine sahip değerli arkadaşımız, Roma'da bize en güzel günümüzü yaşattı. Emeğine sağlık Ertürk kardeşim...

Özkan Leblebici Akademisyen / Ankara

Bence bir insanın hayatta mutlu olmasının ilk şartı sevdiği işi yapmasıdır. Ertürk Bey ile tanıştıktan sonra bunu bir kez daha anladım. Böylesine muhteşem bir şehri, Roma'nın adeta her noktasını karış karış bilen, müthiş bir bilgi ve birikime sahip, üslup konusunda kusursuz, nazik ve tevazu sahibi bir insanla gezmenin mutluluğunu yaşadık. Gerçekten Roma inanılmaz bir şehir. Ancak Ertürk Bey gibi, anlatımı ile koca bir tarihin gözünüzün önünde canlanmasını sağlayan birisi ile beraber gezmek, gerçekten Roma'ya olan tutkumuzu arttırdı. Ertürk Bey'i tanımış olmaktan dolayı kendimi çok ayrıcalıklı hissediyorum.. Yine görüşeceğiz Roma ve Ertürk Bey 🙂

Bertan Aycan Üst Düzey Yönetici / İstanbul

Öncelikle Ertürk ile yurtdışı turlarıyla ilgili bir tabuyu yıktığımı düşünüyorum. Mükemmel bir Roma turunun başrol oyuncusu Ertürk'e sonsuz teşekkur ediyorum. Paket turlarla çektiğim eziyetlerden sonra, ilk karşıma çıkan Roma Rehberi Ertürk oldu ve çoook çok iyi de oldu. Öncelikle Ertürk'un Roma'da lisanslı (kokart) bir rehber olması en önemli unsurlardan biri oldu.

Keyifli ve tarihin en ince detaylarını, sanki sohbet edercesine, beyinlerimize kazıyan Ertürk, dolu dolu hazırladığı programı ile bize inanilmaz bir gün yaşattı. Sadece tarihi bilgisi ile değil, Roma'da yaşam, gece hayatı, alışveriş, genel kültür, ondan bağımsız gezebileceğimiz, mutlaka yaşanması gereken şeyler hakkında da verdiği bilgilerle Roma'da yaşayan dostumuz oldu. Roma'dan sonra Ertürk'le sırada Pompei, Napoli, Floransa var. Herşey için teşekkürler dostum...

Tuncay & Ülke İncirci Tekstil / İstanbul

"Roma'ya gidiyorsunuz, Ertürk Beyi arıyorsunuz, sonra arkanıza yaslanıyorsunuz" demek isterdim ama dur durak yok vallaha :)) Roma'nın altını üstüne getirdik kendisiyle ve oldukça eğlenceli bir gezi oldu. Şiddetle tavsiye ediyorum birlikte gezmenizi.. Buradan bir kez daha teşekkür ediyorum kendisine. Bu arada Roma rehbersiz gezilmez arkadaşlar 🙂

Erhan Göktürk Mühendis / Trabzon

Roma'ya birçok defa gitme şansım oldu. Mart 2017'de ailem ile yaptığım seyahatte Türkçe rehberlik ararken Ertürk Bey'i bulduk. 1 günlük turumuzda, hayatımda katıldığım en güzel turdu Roma. Roma'ya gidilirse mutlaka Ertürk Bey ile gezilmesini tavsiye ediyorum. Hem çok bilgili, akıcı bir anlatımı var. Akşama kadar yorulmanıza rağmen saatin nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz.

Roma'yı boş bir şekilde gezmektense, bu şekilde Ertürk Bey'in bilgi ve tecrübelerini aktararak gezmek paha biçilemez. Tekrardan Roma'ya gitme şansım olursa ilk arayacağım kişidir kendisi. 🙂 Herşey için teşekkür ederim kendisine.

Tolga Koca Mühendis / İstanbul

Uçuşa hazır mısınız!!! Roma denince aklıma ilk olarak Ertürk Bey gelecek. Çünkü bir şehrin güzellikleri ne kadar iyi anlatıldığı derecededir. Roma'nın önemli tarihini Ertürk Bey o kadar iyi bir şekilde anlattı ki, hala aklımdan çıkmış değil. Roma'da sadece iki gün kalmamıza rağmen şehri tam anlamıyla sindirdik. Buradan da tekrar tekrar teşekkür etmek isterim. Sadece tarihi yerler olarak değil, yemekler ve özellikle bizim damak tadımıza uygun olan ama ilk defa denediğimiz her yemek tam anlamıyla müthişti. Yemekleriyle tarihiyle ve özellikle rehberi Ertürk Bey ile Roma'yı çok sevdik. Teşekkürler...

Serhat Ersin Mutlu İnşaat Mühendisi / İstanbul

Roma'ya ilk gidişim olmamasına rağmen hiç böyle bir Roma turu yaşamadım, Ertürk Bey sayesinde 2 günlük gezimiz o kadar bilgi dolu, lezzet dolu ve samimi geçti ki Roma'ya aşık olduk. Herkese Ertürk Bey'le bir gezi tavsiye ederim, müteşekkir olacağınıza eminim. Her şey için kendisine teşekkür ederim.

Duygu Ataman Mimar / İstanbul

Ertürk Bey'le 22-26 Nisan haftasında yapmış olduğumuz Roma seyahati öncesi bağlantı kurmuştum. Bir günlük Roma turunu birlikte yaptık. Gerçekten çok bilgilendirici bir turdu. Benim Roma'ya ikinci gidişim. Ancak birinci gidişimizdeki rehberlik hizmetinin ne kadar yetersiz olduğunu Ertürk Bey'le gezince anladım. Geziye 4 kişi katıldık. Yanımızda iki delikanlı vardı. Biri tıp diğeri de eczacılık öğrencisiydi. Onlarda Ertürk Bey'le kurdukları diyalog ve Ertürk Bey'in bölgeye ve konuya hakim olmasından son derece memnun kaldılar. Roma tatilimizi zenginleştirdiği için Ertürk Bey'e teşekkür ederiz.

Verda Yaşar Öğretmen / İstanbul

Roma gibi bir şehri, hele de tarihe ve sanata meraklı iseniz, mutlaka bir rehber ile gezmemiz gerektiğini düşünüyorum. İşte bu noktada da Ertürk Bey'in değerli yardımları devreye giriyor. Hakikaten gezimizi çok daha anlamlı kıldığı ve bıkmadan sonu gelmez sorularımıza verdiği yanıtlarla bilgi dağarcığımızı genişlettiği, oradaki hayatımıza tavsiyeleriyle çok kolaylaştırdığı için sonsuz teşekkürler.

Kaan Kurtdemir Diş hekimi / İstanbul

Tek kelimeyle Ertürk Bey rehberlikte SÜPPPEEERRR

Bülent Kılıç Öğretmen / Mersin

Tarihin ve sanatın başkenti olan Roma'nın kanımca vazgeçilmez tek ismi Ertürk Bey olmalı. Son derece donanımlı ve işinin ehli bir rehber. Dolu dolu 2 gün geçirdik sayesinde. Kendim ve ekibim adına bir kez daha teşekkür ediyorum.

Ayşe Şimşek Kutlu Öğretmen / Mersin

İtalya tek başına verimlice gezilebilecek bir ülke değil. Hatta Roma rehbersiz asla ve asla verimli gezip görmeyeceğiniz kadar dolu ve büyüleyici bir şehir. Şurada vardı burada vardı derken kaybolup tadını çıkaramamanız muhtemel. Ve Sayın Ertürk Durmuş işini gerçekten hakkını vererek yapan, son derce profesyonel, tarihi hikayelerden hoşlanmayan biriyseniz bile hikayeleri size keyifle dinletecek mükemmel bir rehber. Gerçek anlamda kültürel bir gezi istiyorsanız şiddetle tavsiye ederim.

Ayşe Şık Mühendis / Adana

default gravatar

Gerçekten müthiş bir geziydi. Roma'da bir gün ancak bu kadar dolu dolu ve güzel geçebilirdi. Her şey için çok çok teşekkürler.

Çağla Yıldız Öğrenci / İstanbul

Eşim ve kızımla yaptığımız Roma gezisinin bir gününü rehberimiz Ertürk ile geçirdik. Ertürk Bey tam anlamıyla İtalya ve Roma şehrine hakim. Her gezdiğimiz yeri en ince detayına kadar hafızamıza kazıdı. Bundan sonra İtalya'yı kendisi olmadan gezmiyoruz. İtalya'yı hakkı ile gezmek isteyen herkese tavsiye ederim.

Hüseyin Aktaş İstanbul

İşini severek yapan, Roma hakkında herşeyi bilen biri. Anlatımı kesinlikle insanı sıkmıyor. İtalya'ya bir dahaki gelişimde de kesinlikle arayacağım...

Emre Yıldız İstanbul

Ertürk Bey gezimize anlam kattınız. Donanımlı bir rehberle gezmek bir başka oluyor. Herşey için tekrar teşekkürler...

Hülya Yeşiloğlu Öğretmen / Mersin

Öncelikle burdan kendisine her şey için teşekkür ederim. Biz oraya iki çocukla gittik ve kendisi de iki çocuklu olduğu için bizi o kadar güzel idare etti ki, insancıl yönünü çok sevdik. Rehberliğine de zaten diyecek bir şey bulamıyorum. Kendisi Roma'da kokartlı bir rehberdir. Kesinlikle herkese tavsiye ediyoruz.

Nilgül Soykan Estetisyen / İstanbul

Roma turumuzda bize eşlik edip çok keyifli bir gün yaşamamıza destek olan Sayın Ertürk Bey'e okulum ve öğrencilerim adına teşekkür ederim. Herşey harikaydı.

Günseli Şalvarlı Öğretmen / İzmir

Bir Erasmus öğrencisi olarak, turla şehir gezmek pek aklıma yatmazdı. Ancak İtalya'ya iyi ki turla katılmışım. Çünkü Roma'yı rehberimiz Ertürk Beyle keşfetme fırsatı buldum. Kendisinin derin bilgileri Roma'yı hayranlıkla gezmeme sebep oldu, ki bilgilerinin yüzde onunu bile aktarmadığından eminim. Çünkü zamanımız kısıtlıydı. Kısacası hayran kaldım, gurur duydum. Tebrikler.

İrem Akgün Öğrenci / Bursa

Roma tarihine olan ilgim Ertürk Beyin mükemmel anlatımıyla daha da arttı. 1 günde neredeyse Roma'nın tamamını gezdik. Benim için çok güzel bir tecrübeydi. Çok değerli bilgiler edindim. Roma'yı kesinlikle Ertük Beyle gezmenizi tavsiye ediyorum.

Aslıhan Alp Öğrenci / İzmir

Merhaba Ertürk Bey,
Sizinle 16-12-2016 tarihinde, 8 kişilik arkadaş gurubuyla yaptığımız Vatikan ve Kolezyum gezimizde, kibar ve neşeli üslubunuzla, bilgilendirmelerinizle, profesyonel rehberliğinizden dolayı çok teşekkür ederiz. Ve Roma'ya gidecek arkadaşlarıma tavsiye ederim.

Sinpat Torosoğlu Tekstil / İstanbul

Merhabalar,
İlk defa gittiğimiz Roma gezisinde bize rehberlik eden Ertürk Bey'e çok çok teşekkür ederiz. Havalimanından otele, şehir gezisinde, alış verişte ve diğer bir çok etkinlikte bize son derece profesyonel bir şekilde yaklaşmış, işini severek yapan, samimi ve güler yüzlü iş anlayışı ile ve insan olarak da mükemmel biri. Yani gidin Roma Ertürk Bey sizi gezdirsin. Aldığı parayı inanın son kuruşuna kadar hak ediyor. En kısa zamanda bir Toskana turu ile tekrar görüşmek üzere...

Engin Özmeral Tekstil / İstanbul

10-11 Kasım 2016 tarihlerinde, 2 tam gün Roma ve Vatikan'ı Ertürk Bey rehberliğinde gezdik. İşini çok severek yapan, bilgi ve tecrübesi çok yüksek ama bir o kadar da mütevazi. İlgili ve kibar biri olan Ertürk Bey'i tanıdığımıza çok memnun olduk. Her yerinden tarih fışkıran Roma ve Vatikan, milattan öncesi dahi hayal ederek gezebilmek isterseniz mutlaka Ertürk Bey'e ulaşın derim. İtalya'daki çok az kokartlı Türk rehberden biri olan Ertürk Durmuş'u herkese tavsiye ediyoruz. Teşekkürler Ertürk Bey. Doğru işi yaparak doğru yoldasınız. 🙂

Dilek Ersin Bilgisayar Programcısı / İstanbul

Merhabalar,

2 aile olarak Roma'ya gerçekleştirdiğimiz gezide Ertürk Bey ile mükemmel 2 gün geçirdik. Çok büyük emek ve eğitim sayesinde elde etmiş olduğu Roma rehber lisansının hakkını fazlası ile veriyor. Bilgi bombardımanına tutuluyorsunuz. Rehbersiz Roma'yı gezmek sadece görmekten ibaret. Yanında öğrenmek istiyorsanız Ertürk Bey olmazsa olmaz. Hem bilgilere hakimiyeti, hem kişileri yormayan anlatım ve yaklaşımları hem de sabrı mükemmel. Herkese tavsiye ediyorum.

Murat Nadas Yönetici / İstanbul

26-27 Kasım 2016... Üç arkadaş (Halil Gürgen, Sedat Ütücü ve Ömer Doğan) güzel bi hafta sonu geçirelim istedik. Bu güzellik nerede olur? Tabi ki ROMA... Ancak sadece ROMA'ya gitmek değil, orada bize rehberlik edecek biri lazım. Tavsiye üzerine Ertürk Durmuş Bey ile program yapıldı.
Roma'ya indiğimiz andan itibaren bize hazırladığı program ve rehberlik hizmeti sayesinde, çok verimli ve güzel bi hafta sonu geçirdik. Bu ilgiden ve işine gösterdiği önemden dolayı kendisine, kendim ve arkadaşlarım adına çok teşekkür ediyorum.

Halil Gürgen Eskişehir

Merhabalar, 4 gün Ertürk Abimiz, Venedik Pisa Floransa Vatikan ve Roma'yı bize gezdirdi. Sanırım hayatımın en güzel 4 günü geçti. Hiç görmediğim kadar gezip, aynı zamanda bu kadar çok kültür edinmek olmasa gerek. Kendine hayran bıraktıran bir insan. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Gezdiğiniz zaman kendisi öyle tatlı öyle hoş sohbet ki, hiç bırakıp gidesimiz gelmedi. İlk defa bir rehberden ayrılırken bu kadar üzüldüm. Kendisi her şeyi hak ediyor. Teşekkürler Ertürk Abicim.

Aslı Beyza Dizkırıcı Eczacılık Öğrencisi / Wroclaw - Polonya

Şu ana kadar rehber eşliğinde 5 ülke, 7 şehir gezdim. Hiçbiri Ertürk Bey kadar bize, sanki kendi ülkemizde geziyormuşuz hissini hissettiremedi. İşini ciddiye alan seviyorsanız işini ciddiye alan, samimiyet seviyorsanız samimi, bilgili ve tecrübeli seviyorsanız da bilgili ve tecrübeli. Tekrar teşekkürler Ertürk Abi! Rumuz: Zıpkın

Barış Bozbay Öğrenci / İstanbul

Mesleğini aşkla yapan insanlardandı. Bilgi ve samimiyetini birleştiren, iletişim yönü kuvvetli, İtalya'da Türk samimiyetini görebileceğiniz nadide insanlardan birisiydi. Umarım tekrar karşılaşırız. Hoşçakal Ertürko 🙂

Sinan Emre Kurtaal İşletmeci / Kars

13 kişilik bir aile grubu ile gerçekleştirdiğimiz İtalya gezimizin Roma ayağında bize 2 gün rehberlik yapan Ertürk Bey'i tanımış olmaktan mutlu olduk. 2 gün boyunca Roma hakkında neredeyse herşeyi öğrenip ve tarihi yaşadık. Roma'dan ayrılırken İtalya'daki diğer gezi noktalarına da Ertürk Bey ile gidilmesi konusunda hemfikirdik. Gerek mütevaziliği, gerek konuya oldukça hakim oluşu, gerekse anlatımları arasındaki keyifli detaylar bizleri mest etti. Bir profesyonelden bu hizmeti almaktan ailece çok mutluyuz. Teşekkürler Ertürk Durmuş, seni tanımak güzeldi.

Tekin Yolsal Bankacı / İstanbul

Merhaba Ertürk Bey;
Sizin bilgilendirmeniz ve yönlendirmeniz ile 06 - 10 Temmuz 2016 tarihleri arasında çok verimli ve güzel Roma seyahati geçirdik. Verdiğiniz bilgiler olsun, gezdirdiğiniz yerler olsun havalimanı otel transferleriniz olsun herşey A+ kalitede idi çok teşekkürler. Tavsiye edip isimlerini verdiğiniz restoranların biri de kötü çıksaydı nerede. Tecrübe ile kanıtlanmış yerler ve de çoğunlukla Roma'nın yerlisinin gittiği restoranlar hepsi. Lezzet ambiyans herşey mükemmeldi ama o taze mozerella nın tadı ve angus bifteği için bile bir daha gelirim Roma'ya. Resmen tarih ve gurme seyahati yaptık sayenizde. Eşinize ve çocuklarınıza selamlar. Bursa dan ne ihtiyacınız olursa bir telefona bakar sevgiler.

Serkan Şener Yönetici / Bursa

Merhaba Ertürk Bey,
Sizinle yaptığımız İtalya gezimizde, kibar ve neşeli üslubunuzla, bilgilendirmelerinizle, profesyonel rehberliğinizden dolayı çok teşekkür ederiz. Her şeyin gönlünüzce olması dileğiyle. Sevgiyle kalınız.

Tuba Göksu Öğretmen / Bursa

Merhaba
Ertürk Bey ile Eylül 2016 da güney italya turunda karşılaştık. Bir şirket gezisi olması ve süremizin kısıtlı olmasına rağmen bizleri muhteşem bir şekilde bilgilendirdi ve gezdirdi.
İşinin ehli birini istiyorsanız Ertürk Bey güler yüzü ve bilgisi ile sizi tamamen tatmin edecektir.
En kısa zamanda yine görüşmek üzere Ertürk !
Teşekkürler.

Murat Üstün Sigortacılık / Ankara

Daha önce 2007 yılında Vatikan'ı ziyaret etmiştim ve ancak o zaman profesyonel bir rehberden yardım almak aklıma gelmemişti ve ilk gezimde sadece Vatikan'ın duvarlarına ve resimlerine anlamsız bir şekilde bakıp çıkmıştım.
Ancak bu sefer aynı hatayı yapmadık ve Ertürk Bey'den yardım istedik. Ertürk Bey sayesinde Vatikan'ın duvarları içerisine gizlenmiş olan tarihi görme ve olağan üstü sanat eserlerini anlayabilme şansımız oldu.
Söyleyebileceğim tek şey eğer profesyonel bir rehberden yardım alma imkanınız yok ise Vatikan'ı ziyaret etme zahmetinde bulunmanıza da gerek yok.
Ertürk Bey, tarih bilgisi ve nazik anlatımı ile kesinlikle doğru tercih olacaktır...

Mehmet Sinop Bodrum

Bir mimarlık öğrencisi olarak Roma'yı rehberle gezdiğim için hep 'iyi ki' diyorum. Hele ki rehber Ertürk Abimiz olunca. Bütün gezi boyunca kalitesiyle, bilgisiyle, enerjisiyle bizi (50 kişilik gruptuk) bütün gün Roma'da gezdirdi. Her şeyin en uygununu gösterdi ki bizim için çok önemliydi. 1-2 euro bile vermedik tuvalete veya suya. Pizzacılarla bizim için konuşarak indirim istedi. 1-2 yer önermesini istedik (biz istemesek söylemezdi yanlış anlaşılır diye) tavsiye ettiği yerler çok hoştu. 'Yediğim en iyi pizza' dedim sayesinde. Eğer gezerken anlamak istiyorsanız, boş boş yanından geçmeyecekseniz doğru yerdesiniz. Bu arada daha bu güne kadar birine yorum yazmışlığım pek yoktur. O kadar memnun kaldım ki yorum yazarak katkım olsun istedim ki yazdığım hiçbir kelime abartı değildir. Burdan da selam olsun kendisine, başarılarının devamını dilerim.

Oğuz Can Yürek Mimarlık Öğrencisi / İstanbul

Sizinle tanışmış olmak ve sizin aracılığınızla Roma Turu yapmış olmak çok keyifliydi. Her şeyden önce tur şirketleri dışında ilk kez denediğimiz bireysel gezimiz sonucunda bugüne kadar ne kadar büyük bir hata yaptığımızı anlamış olduk. Disiplinli çalışmanız, işinize hakim olmanız ve pozitifliğiniz sayesinde mükemmel bir gezi yapmış olduk. Çok teşekkür ediyoruz...

Semir Güzel Avukat / Diyarbakır

Roma Rehberi .Net yorumlar
Önceki sitemdeki diğer birçok yorum için tıklayın
Roma Rehberi .Net yorumlar

İtalya ve Roma Turu Yorumu Ekleyin

Roma’da türkçe rehber olarak birlikte Roma gezisi yaptığımız misafirlerimizden bazılarının, istedikleri şekilde yazdıkları Roma gezisi yorumları yukarıda bulunmaktadır.

Yukarıdaki yorumları yazan kişiler, birlikte Roma turu yada Roma haricindeki şehirlerde İtalya Turu yaptığımız misafirlerdir. Eğer birlikte gezi yaptı isek siz de yorumunuzu yazabilirsiniz.