Roma havaalanı transfer servisi vermekteyiz. Roma gezi rehberi iletişim sayfamdaki formdan transfer ile ilgili bilgi almak üzere istek gönderebilirsiniz.

Şehir merkezi ile FCO Havaalanı transferleri sırasında yolculuk, şehir merkezine trafiğe bağlı olarak, yaklaşık 45 – 60 dakika arası sürmektedir. Uçağınız indiğinde, valizi aldıktan sonra çıktığınız kapıda, özel şoförünüz ile geldiğinizde sizi elinde isminiz yazılı bir kağıt ile bekliyor oluyor. Sizinle buluştuktan sonra otelinize bırakıyoruz.

İçerik

Transfer sonrası Roma Turları Rehberlik Hizmetleri

Transfer haricinde Roma'da türk rehber ve profesyonel Roma turları için benimle bağlantı kurunuz.

Fiumicino Roma havaalanı ulaşım konusunda, Avrupa’nın bazı diğer şehirlerindeki gibi metro ile gitmek mümkün değildir. Ve bu yüzden, bazı misafirler, dilerlerse geldikleri gün karşılama ve transfer hizmeti almak isteyebilmektedirler. Bu hizmetin diğer bir faydası da, sizin için uçağın havada takip edilmesidir. Bu sayede uçak rötar yapsa bile sizin haber vermenize gerek kalmadan geldiğinizde aracınız sizi yine de bekliyor olmaktadır. Dolayısı ile dileyen misafirler için, geldikleri gün ve dönecekleri gün şoförlü transfer hizmeti sağlamaktayız.

Roma havaalanı transfer ulaşım

Roma rehberi olarak transferler için sadece Mercedes konforlu araçlar kullanmaktayız. Gelen misafirler bu hizmetten de memnun kalmaktadırlar.

Roma Fiumicino Havaalanı’ndan şehir merkezine ulaşım konusunda diğer bir seçenek de taxi olabilmektedir. Fakat verdiğimiz transfer fiyatı neredeyse taksi fiyatı ile çok yakındır. İkisi farklı hizmetler olduğu için hangisini tercih etmek size kalıyor.

Fiumicino Roma Havaalanı Ulaşım

Fiumicino Roma havaalanı uluslararası kodu FCO‘dur. Adı Leonardo da Vinci Havaalanı olarak da geçer. Ulaşımda şehir merkezine olan uzaklığı yaklaşık 38 kilometredir. Türkiye’den gelen uçaklar genel olarak T3, yani üçüncü terminale gelmektedirler. Türk Hava Yolları, Pegasus bu havaalanına inmektedir. Alitalia (İtalyan ulusal havayolu şirketi) artık Türkiye’den buraya yada Roma’dan İstanbul’a uçak kaldırmamaktadır.

FCO Airport:
Adresi: Via dell’Aeroporto di Fiumicino, 320
Telefonu: +390665951

Roma Fiumicino havalimanı ulaşım şoförlü araç

Ciampino Havaalanı Ulaşım

Ciampino havaalanı uluslararası kodu CIA’dur. Adı G. P. Pastine Havaalanı olarak da geçer. Türkiye’den gelen uçaklar genel olarak T3, yani üçüncü terminale gelmektedirler. Bu havalimanını genellikle özel uçaklar yada kargo uçakları kullanmaktadır. Bunun haricinde RyanAir uçakları buradan kalkmaktadır.

CIA Airport:
Adresi: Via Appia Nuova, 1651

Roma Havaalanı Transfer ile İlgili Diğer Detaylar

Roma havaalanı transfer hizmeti almak istemeyen bazı misafirler Roma Pass kart geçer mi diye sormaktadırlar. Roma Pass Card ile havaalanından gelmek mümkün değildir. Kart Ciampino yada Fiumicino alanlarından şehir merkezine transfer için kullanılamaz. Sadece toplu ulaşımda geçerlidir.
Havaalanı içinde de Roma şehir haritası satılmaktadır. Ama otel lobilerinde de ücretsiz ve iyi hazırlanmış Roma haritası ücretsiz olarak dağıtılmaktadır.

Türkiye’den gelen uçak sayısı son yıllarda arttığından dolayı uygun fiyatlı Roma uçak bileti bulunabilmektedir.