Roma uçak bileti almak için birkaç alternatif bulunmaktadır. Roma uçak ile Türkiye’den ortalama 2 saat 45 dakika kadar sürmektedir. İstanbul’dan Roma’ya direk uçuşlar vardır. Fakat İzmir’den Roma’ya yada Ankara’dan Roma’ya uçak bileti almak isterseniz bağlantısız uçak bulmak biraz zordur.

Roma gezi rehberi olarak size, uçak seferleri ve bilet fiyatları ilgili fikir vermek amacı ile aşağıdaki bilgileri hazırladım.

Bunun haricinde, yazın Bodrum’dan Roma’ya direk uçuşlar da olabilmektedir. Kurban bayramı yada 23 Nisan gibi dini ve milli bayram dönemlerinde bazı firmalar charter seferler de düzenlemektirler.

Roma İstanbul Uçak

Roma İstanbul uçak seferleri düzenleyen firmalar:

  • Türk Hava Yolları
  • Pegasus

İstanbul Roma uçak bileti, çok önceden alındığında daha ucuz olmaktadır. THY yada Pegasus, sık sık kampanyalar düzenlemektirler.
Daha önceden;

  • Alitalia

  • Blu Express

de İstanbul Roma arası seferler düzenlemekte idiler. Fakat son dönemde, sanıyorum ki Türkiye’ye gelen turist sayısında olan düşüşten dolayı bu seferler kaldırıldı.

Roma Türkçe Rehberlik Hizmeti

Roma uçak bileti almadan önce, profesyonel Roma gezi rehberi hizmeti almak isterseniz, iletişim bölümünden benimle bağlantı kurunuz.
Roma uçak bileti

Roma İstanbul Uçakla Kaç Saat?

Roma İstanbul uçakla yaklaşık olarak 2 saat 40 dakika kadar sürmektedir. Kaç saat süreceği tabiki geleceğiniz döneme, mevsime ve hava trafiğine göre ufak değişiklikler gösterebilir.

Roma turu yorumlarından:

Savaş Çavdar Roma gezisi

Savaş Çavdar

Memur / Ankara

     

Ertürk Bey... Öğretmen, abi, arkadaş, kuzen... Bir rehberden önce aklınıza gelen en sevdiğiniz kişilerden biri o bizim için. Bu sayfaya 2 günde Roma'da kendisiyle gezdiğimiz yerler hakkında yorum yazmaya kalkarsam inanın ne kelimeler ne de sayfalar yeter. İlk buluştuğunuz dakikadan itibaren size şehri anlatmaya başladığında bir kitabın veya ansiklopedinin içinde gibi hissediyorsunuz kendinizi. Etraftan o kadar soyutlanıyorsunuz ki yanınızdan İtalya'nın meşhur Ferrarilerinin geçtiğini bile fark edemiyorsunuz. Roma'ya gelecek olanlara tavsiyem, yemenizden içmenizden bile kısabilirsiniz, fakat Ertürk Bey olmadan Roma'yı gezmeyin; çünkü bunun kıymetini kendisiyle gezdiğinizde anlayacaksınız. Tur firmalarıyla kıyaslama sakın yapmayın, çünkü hiçbir tur firması sizi Coloseum veya Vatikan Müzeleri gibi Roma'nın kalbi olan yerlerin içine girip sizlere buraları anlatmaz, anlatamaz... Çünkü bunun için belirli kriterler gerekiyor. Belirtilen tarihi yerleri anlatma kriterlerine ve yetkisine sahip Türk rehber olan 2 kişiden birisi Ertürk Bey. Ne demek istediğimi geldiğinizde çok iyi anlayacak ve pişman olmayacaksınız. 2. Günün sonunda kendisinden ayrıldığımızda kendimizi kaybolmuş ve yalnız hissettik... Seni çok özleyeceğiz sevgili öğretmenim!

İzmir Roma Uçak Bileti

Roma İzmir uçak seferleri düzenleyen firmalar:

  • THY
  • Pegasus Hava Yolları

Daha önceden direk olarak bazı firmalar uçak seferleri düzenlemekte idiler. Lakin şu an belki bayram döneminde ek charter seferler yada firmalar bulmak mümkün olmaktadır.

İzmir Roma uçak bileti de, yine erken rezervasyon yapıldığında daha uyguna gelmektedir. Türk Hava Yolları ve Pegasus, zaman zaman indirimli biletler sunmaktadır.

İzmir Roma arası direk seferler düzenlemekte olan firmalar vardı. Lakin artık, zannederim ki Türkiye’deki son dönemlerdeki gelişmelerden dolayı, ziyaretçi sayısındaki azalmadan ötürü bu seferler artık yok.

Roma İzmir Uçakla Kaç Saat?

Roma İstanbul uçakla aşağı yukarı 5 – 6 saat sürmektedir. Direk uçak her zaman bulunmadığından dolayı genellikle misafirler İstanbul aktarmalı gelmektedirler.

Ankara Roma Uçak Bileti

Roma Ankara uçak seferleri düzenleyen firmalar:

  • Turkish Airlines

  • Pegasus Airlines

Ankara’dan Roma’ya direk tarifeli uçak seferleri 2019 yılına kadar hiç gerçekleşmedi. Bazen kurumsal Roma gezisi düzenleyen firmalar, katılımcı sayısı çok olduğunda, kendi charter uçaklarını kiralamaktaydılar. Fakat Ocak 2019’dan beri Türk Hava Yolları Ankara-Roma direk uçuşlarını başlattı.

Ankara Roma uçak bileti, aylar öncesinden ucuz uçak bileti ayırtılması durumunda çok hesaplı olabilmektedir. Turkish Airlines ve Pegasus Airlines senede birkaç kere kampanya düzenliyorlar. Bunları da takip etmekte fayda var.

Roma Ankara Uçakla Kaç Saat?

Roma Ankara uçakla THY direk uçuşu ile 2,5 saat kadar sürmektedir. İstanbul aktarmalı uçuşlarla, aşağı yukarı 5 – 6 saat sürmektedir. Daha önce direk seferler olmadığından turistler İstanbul üzerinden aktarma yaparak ulaşabilmekteydiler. Ama THY direk uçuşları Ankara’dan gelecek bireysel misafirler ve kurumsal gruplar için harika bir alternatif oldu.