Roma uçak bileti almak için birkaç alternatif bulunmaktadır. Roma uçak ile Türkiye’den ortalama 2 saat 45 dakika kadar sürmektedir. İstanbul’dan Roma’ya direk uçuşlar vardır. Fakat İzmir’den Roma’ya yada Ankara’dan Roma’ya uçak bileti almak isterseniz bağlantısız uçak bulmak biraz zordur.

Roma gezi rehberi olarak size, uçak seferleri ve bilet fiyatları ilgili fikir vermek amacı ile aşağıdaki bilgileri hazırladım.

Bunun haricinde, yazın Bodrum’dan Roma’ya direk uçuşlar da olabilmektedir. Kurban bayramı yada 23 Nisan gibi dini ve milli bayram dönemlerinde bazı firmalar charter seferler de düzenlemektirler.

Roma İstanbul Uçak

Roma İstanbul uçak seferleri düzenleyen firmalar:

  • Türk Hava Yolları
  • Pegasus

İstanbul Roma uçak bileti, çok önceden alındığında daha ucuz olmaktadır. THY yada Pegasus, sık sık kampanyalar düzenlemektirler.
Daha önceden;

  • Alitalia

  • Blu Express

de İstanbul Roma arası seferler düzenlemekte idiler. Fakat son dönemde, sanıyorum ki Türkiye’ye gelen turist sayısında olan düşüşten dolayı bu seferler kaldırıldı.

Roma Türkçe Rehberlik Hizmeti

Roma uçak bileti almadan önce, profesyonel Roma gezi rehberi hizmeti almak isterseniz, iletişim bölümünden benimle bağlantı kurunuz.
Roma uçak bileti

Roma İstanbul Uçakla Kaç Saat?

Roma İstanbul uçakla yaklaşık olarak 2 saat 40 dakika kadar sürmektedir. Kaç saat süreceği tabiki geleceğiniz döneme, mevsime ve hava trafiğine göre ufak değişiklikler gösterebilir.

Roma turu yorumlarından:

Hipra Türkiye

Serkan Biçer

Vet. Hekim - Genel Müdür HIPRA TÜRKİYE

     

Sevgili Ertürk ile Kasım 2018’de Türkiye'nin dört bir yanından gelen kalabalık bir müşteri grubu Roma’ya yaptığımız bir seyahat esnasında tanıştık. Onu tesadüfen bulmuştuk ama Ertürk'ün özel bir rehber olduğunu anlamamız çok kısa sürdü. Öncelikle, Ertürk Roma’da rehberlik lisansı almaya hak kazanan tarihteki ikinci Türk olma özelliğine sahip ve gün içinde Ertürk'le birlikte vakit geçirdikçe dünyanın en zor rehberlik sınavlarından birini nasıl kazanabildiğini daha iyi anlıyorsunuz. Ertürk, Roma'daki tüm eserlere, Roma, İtalya, Avrupa ve dünya tarihine inanılmaz derecede hakim. Adım adım Roma'yı dolaştırırken bu bilgilerini, Türk tarihi ile olan ilişkilerini ve daha sayısız ilgi çekici bilgiyi o kadar keyifli bir şekilde anlatıyor ki gün bitsin istemiyorsunuz. Bunun yanında samimiyeti, sabrı, güler yüzü, bitmeyen enerjisi ve hiç beklemediğiniz anda yaptığı ve sizi kahkahalara boğan esprileri ile gerçekten unutulmaz bir tur yaşatıyor.

İşim gereği dünyanın bir çok ülkesine gidip sayısız rehberle tanışma imkanı bulmuş biri olarak konusuna bu kadar hakim az sayıda rehber tanıdım. Bu nedenle, Roma’ya ve hatta İtalya'nın herhangi bir bölgesine gidecek herkese Ertürk'ü öneriyorum.

Trevi (Aşıklar) çeşmesine para atarsanız Roma’ya tekrar gelir misiniz bilmiyorum ama Ertürk ile Roma'yı gezerseniz dönmek için fırsat kollayacaksınız.

İzmir Roma Uçak Bileti

Roma İzmir uçak seferleri düzenleyen firmalar:

  • THY
  • Pegasus Hava Yolları

Daha önceden direk olarak bazı firmalar uçak seferleri düzenlemekte idiler. Lakin şu an belki bayram döneminde ek charter seferler yada firmalar bulmak mümkün olmaktadır.

İzmir Roma uçak bileti de, yine erken rezervasyon yapıldığında daha uyguna gelmektedir. Türk Hava Yolları ve Pegasus, zaman zaman indirimli biletler sunmaktadır.

İzmir Roma arası direk seferler düzenlemekte olan firmalar vardı. Lakin artık, zannederim ki Türkiye’deki son dönemlerdeki gelişmelerden dolayı, ziyaretçi sayısındaki azalmadan ötürü bu seferler artık yok.

Roma İzmir Uçakla Kaç Saat?

Roma İstanbul uçakla aşağı yukarı 5 – 6 saat sürmektedir. Direk uçak her zaman bulunmadığından dolayı genellikle misafirler İstanbul aktarmalı gelmektedirler.

Ankara Roma Uçak Bileti

Roma Ankara uçak seferleri düzenleyen firmalar:

  • Turkish Airlines

  • Pegasus Airlines

Ankara’dan Roma’ya direk tarifeli uçak seferleri 2019 yılına kadar hiç gerçekleşmedi. Bazen kurumsal Roma gezisi düzenleyen firmalar, katılımcı sayısı çok olduğunda, kendi charter uçaklarını kiralamaktaydılar. Fakat Ocak 2019’dan beri Türk Hava Yolları Ankara-Roma direk uçuşlarını başlattı.

Ankara Roma uçak bileti, aylar öncesinden ucuz uçak bileti ayırtılması durumunda çok hesaplı olabilmektedir. Turkish Airlines ve Pegasus Airlines senede birkaç kere kampanya düzenliyorlar. Bunları da takip etmekte fayda var.

Roma Ankara Uçakla Kaç Saat?

Roma Ankara uçakla THY direk uçuşu ile 2,5 saat kadar sürmektedir. İstanbul aktarmalı uçuşlarla, aşağı yukarı 5 – 6 saat sürmektedir. Daha önce direk seferler olmadığından turistler İstanbul üzerinden aktarma yaparak ulaşabilmekteydiler. Ama THY direk uçuşları Ankara’dan gelecek bireysel misafirler ve kurumsal gruplar için harika bir alternatif oldu.