Roma tatili düşünüyor iseniz, geziyi planlarken düşünmeniz gereken bazı detaylar mevcuttur.
Bilmemiz gereken şeylerden birisi, bu gezinin bir kültür gezisi olduğudur. Yani deniz tatili gibi, ayakları uzat, yan gel Osman gezisi değildir. Herşeyden önce, bu İtalya gezisine gelmeden bunu bilmek gerekir.

Roma’ya gelmeden önce ve daha sonrasında Roma’da yapılacak şeyler farklıdır.

Tatiliniz için Roma Turları Seçenekleri

Roma rehberi, size Roma tatili süresince ihtiyaç duyabileceğiniz şeyleri ve şehir hakkında bilinmesi gerekenleri bulundurur. Bir Roma tatili planlamaya başladığınızda, genellikle ilk aklınızdan geçen kaç para tutacağıdır. Ve burada seçenekler ikiye ayrılır.

Birinci seçenek ise gruplar halinde Roma turu yapmaktır. Bu seçenek çoğu zaman dil bilmediğiniz yada fazla yurt dışı tecrübeniz olmadığında aklınıza gelmektedir.

Bireysel Roma Gezi Rehberi İle Roma Turu

İkinci seçenek bireysel Roma turu yapmaktır. Bence çoğunun en hoşuna giden şey budur. Hiçbir tur firmasına bağlı kalmadan, bir şehri kendi istediği gibi gezmeyi kim istemez ki? İstediği gibi bir tatili, özel bir rehber eşliğinde, tadını çıkararak gezmek; istediği yerde durup bir kahve içmek. Turlar ile gezilemeyen daha niş bölgelere, müzelere, Roma tarihi anıtlarına gitmek. Bu sadece bütçe alakalı değildir. İlgi ve merak meselesidir.

Roma tatili rehberlik hizmeti

Roma tatili sırasında, şehri bilerek gezmek adına Roma gezi rehberi ile dolaşmak için bilgi alınız. Tüm bilgiler için beni arayabilirsiniz veya iletişim bölümünden mesaj yada email gönderebilirsiniz.
Roma tatili

Roma turu yorumlarından:

Savaş Çavdar Roma gezisi

Savaş Çavdar

Memur / Ankara

     

Ertürk Bey... Öğretmen, abi, arkadaş, kuzen... Bir rehberden önce aklınıza gelen en sevdiğiniz kişilerden biri o bizim için. Bu sayfaya 2 günde Roma'da kendisiyle gezdiğimiz yerler hakkında yorum yazmaya kalkarsam inanın ne kelimeler ne de sayfalar yeter. İlk buluştuğunuz dakikadan itibaren size şehri anlatmaya başladığında bir kitabın veya ansiklopedinin içinde gibi hissediyorsunuz kendinizi. Etraftan o kadar soyutlanıyorsunuz ki yanınızdan İtalya'nın meşhur Ferrarilerinin geçtiğini bile fark edemiyorsunuz. Roma'ya gelecek olanlara tavsiyem, yemenizden içmenizden bile kısabilirsiniz, fakat Ertürk Bey olmadan Roma'yı gezmeyin; çünkü bunun kıymetini kendisiyle gezdiğinizde anlayacaksınız. Tur firmalarıyla kıyaslama sakın yapmayın, çünkü hiçbir tur firması sizi Coloseum veya Vatikan Müzeleri gibi Roma'nın kalbi olan yerlerin içine girip sizlere buraları anlatmaz, anlatamaz... Çünkü bunun için belirli kriterler gerekiyor. Belirtilen tarihi yerleri anlatma kriterlerine ve yetkisine sahip Türk rehber olan 2 kişiden birisi Ertürk Bey. Ne demek istediğimi geldiğinizde çok iyi anlayacak ve pişman olmayacaksınız. 2. Günün sonunda kendisinden ayrıldığımızda kendimizi kaybolmuş ve yalnız hissettik... Seni çok özleyeceğiz sevgili öğretmenim!

Roma’da Gezilecek Yerlere Birlikte Tur Yapalım

Peki sizin Roma’da tatilinizden beklentiniz nedir? Burayı gelip Roma’da gezilecek yerler içinde sadece fotoğraf çekmek mi? Eğer bu ise zaten internette bir dolu fotoğraf var. Yada Roma gezisi, kendi resminizin olduğu kareleri sosyal paylaşım platformlarında paylaşmaktan mı ibaret? Amacınız bu ise Roma’ya tur ile gelmenizi tavsiye ederim.

Roma, dünyadaki hem ambiyans açısından en güzel şehirlerden biridir. Roma’da gezilecek yerlerde alacağınız rehberlik hizmeti, buraya şehrin önemini ve tarihini, anıtlarının hikayelerini bilerek gezisinin verimini kaç kat artırmak isteyenler için verilen, profesyonel rehberlik hizmetidir.

Benim, lisanslı olarak verdiğim hizmetlerim hakkımda bilgilere ve iletişim bilgilerime ana menüden ulaşabilirsiniz. Aklınızdaki tüm sorular ile ilgili bilgi almak için, Roma rehberi iletişim bölümünden, iletişim formuna bilgilerinizi doldurup benimle bağlantıya geçiniz.