Roma Pass kart alıp almamak, buraya gelen misafirlerin bazılarının sorduğu sorulardan olmaktadır.

Roma Pass Card Nedir?

Roma’da gezilecek yerler için kullanabileceğiniz bir tür indirim kartıdır. Faydalı mıdır? Bence tatilinizden beklentinize ve otelinizin yerine göre tartışılır.

Bu kartın bedeli 2016 yılı itibari ile:

  • 72 saat geçerli olanlarda 38,50€
  • 48 saat geçerli olanlarda 28,00€

İçinde dahil olan hizmetler:

  • Geçerlilik süresince toplu ulaşım ile sınırsız seyahat
  • 2 adet “devlet müzesinin” giriş ücretleri

Roma

Kartı almandan önce verdiğim Roma'da gezilecek yerler içindeki rehberlik hizmetleri hakkında bilgi edinmek için benimle bağlantıya geçebilirsiniz.
Roma Pass Card

Roma turu yorumlarından:

Ömer Doğan

Eskişehir

     

Roma'yı bir Romalı bu kadar anlatamayabilir belkide. İşini bu kadar seven ve ciddiyetle yapan biri olarak Ertürk (bey takısı eklemedim çünkü biz artık dostuz :))) tüm italya gezileriniz için son noktadır. Çok teşekkür ederiz Ertürk, bizi evimizde hissettirdiğin için. Toskana gezimizde görüşmek üzere.

Roma Gezi Rehberi Önerileri

Peki Roma Pass kart gerçekten gerekli midir? Burada yaşayan lisanslı bir Roma rehberi olarak bu konuda sizi biraz aydınlatayım.

  • Eğer oteliniz merkezi ise Roma’da gezilecek yerler tarihi merkezde birbirine yakındır ve şehir gezisini yürüyerek yapabilirsiniz. Dolayısı ile toplu ulaşımdan ziyade, özellikle 3-4 kişilik bir aile yada arkadaş grubu iseniz, sadece Vatikan gezisi için gidiş gelişlerde taksi kullanabilirsiniz. Tarihi merkezdeki geri kalan her yere yürüyerek de gidebilirsiniz. Eğer 1-2 kişi iseniz Oteli’nin yerine göre Vatikan’a metro yada otobüs ile geçebilirsiniz.
    Kolezyum giriş ücreti internetten rezervasyon aptığınızda 14€’dur. Ve Vatikan Müzeleri’nde Roma Pass Card geçmez. Bunun haricinde devlete ait olmayan özel sanat galerinde de geçmez.

Yani işin sonunda eğer oteliniz şehrin tarihi merkezinde ise ve her yere yürüyerek gidecek mesafedeyse almanız size çok büyük avantaj sağlamayacaktır. Fakat eğer şehrin dışarısında ise toplu ulaşım için faydalı olabilir. Fakat unutmayalım ki Roma’da toplu ulaşım zayıftır. Bu yüzden ben karttan çok otelin yerinin önemli olduğunu düşünüyorum.

Roma Pass Card Nasıl Alınır?

Tabiki Roma Pass Kart özelliklerini saydıktan sonra bilmemiz gereken şey, bu kart nasıl alınır? Alıp almamak size kalmış. Fakat illaki almak isterseniz:
Şehir içindeki merkezi caddelerde bulabileceğiniz turizm bürolarından Roma Pass Card temin edebilirsiniz. Kredi kartı ile de alabileceğinizi tahmin ediyorum.

Roma ile İlgili Diğer Yazılar