İçerik

Roma gezisi, kültür gezileri seven bir insanın hayatında yapacağı en muhteşem turlardan birisidir. Çoğu kez bir İtalya turu içerisinde tercih edilen Roma, aslında kendi başına bir seyahati sonuna kadar hak eden bir şehirdir.

Roma Gezisi Hazırlığı

Roma rehberi ile, yapmak istediğiniz Roma gezisi için hazırlık yapmanıza yardımcı olacak bilgiler vermek isterim. Herşeyden önce geziden ne beklediğinizi belirlemenizde fayda vardır. Çünkü burası aslında manzara tatili, yada deniz tatili için uygun biryer değildir.

Roma şehri tarihi zaten ilkokuldan itibaren hikayelerini yada bazı meşhur karakterlerini duymaya alışık olduğumuz bir şehirdir. Daha gelmeden önce bir fikriniz yada kulak aşinalığınız olması muhtemeldir. Fakat eğer tarihe azıcık da olsa meraklı iseniz, geldikten sonra görecekleriniz, sizi bu şehre hayran bırakacaktır.

Nasıl Bir Roma Gezisi?

Roma gezisi düşünmeye başladığınızda karar vermeniz gereken şeylerden birisi de, nasıl bir gezi istediğinizdir. Eğer istediğiniz sadece bu şehirde bulunmuş olmak ise çok daha ucuza mal edebileceğiniz Roma turu da olabilir. Meydanlara gidip fotoğraf çeker ve sosyal medya hesaplarından arkadaşlarınıza burada olduğunuzu söyleyebilirsiniz. Fakat Roma’yı bu şekilde hak ettiğince gördüğünüzü sanıyorsanız yanılmaktasınız. Ben yada bir başkası fakat lisanslı ve tecrübeli bir rehberden, rehberlik hizmeti alarak şehir turları yaptığınızda gezinizin keyfi ve verimi muhakkak kat ve kat artacaktır.

Roma Gezisi Rehberi

Roma gezisi sırasında, rehberlik hizmetinden yararlanmak ve şehir turu hizmetleri için Roma gezi rehberi ile dolaşmak için benimle bağlantı kurunuz. Devam etmek için bu kutudaki kırmızı bağlantıya tıklayın.
Roma gezisi

Roma gezi rehberi olarak size seyahate çıkmadan önce bütçenizi ayarlarken burada gireceğiniz müzeler konusunda da hazırlıklı olmanızı tavsiye ederim. Vatikan Müzeleri ve Antik Roma şehri gezisi için 18 yaşının üzerindeki herkes için bilet gerekmektedir. Bunun yanında Roma’da gezilecek yerler içerisinde daha farklı müzeler ve şehre yakın ilçelerde yapılabilecek gezilere de bilet gerekebilmektedir. Ben gezilere misafirlerin geziden beklentilerine göre şekil vermekteyim. Bu yüzden Roma turu için seyahat planı yapmadan önce bana danışmanızda fayda vardır. Yukarıdaki menüdeki iletişim bölümünden bana ulaşabileceğiniz tüm bilgileri bulabilirsiniz.