Vatikan Müzeleri, rehberlik hizmeti verdiğim bölgeler arasındadır. Kendim resmi bir Roma rehberi olmanın yanında Vatikan ülkesi resmi kokartlı rehberiyim. Bireysel gezi yapmak isteyenlere ve gruplara, Vatikan turu için rehberlik hizmeti veriyorum.

Vatikan müzeleri, buraya tur firmaları ile gelen misafirlerin, çoğu zaman hiç varlığından beri haberdar olmamaktadır. Fakat Roma’da gezilecek yerler arasında en önemlilerinden birisidir.

Vatikan müzesi dünyanın en önemli müzelerinden birisidir. Her bir eserin önünden geçerseniz, yaklaşık 7 km. uzunluğundadır. Tüm bu eserleri kendi başınıza gezmeyi de deneyebilirsiniz ama eğer imkanınız elverir ise, iyi rehber ile gezmenizde fayda vardır.

Vatikan Müzesi Bileti

Vatikan müzesi bilet almayı gerektiren yerlerden birisidir. Bilet fiyatı, bileti aldığınız yere göre değişiklik göstermektedir. Eğer sıraya gidip müzenin önünden alırsanız, yetişkinler için 14€, 18 yaşının altındaki öğrenciler ve çocuklar için 8€ ödemeniz gerekmektedir.
Eğer sıraya girmek istemez de önceden rezervasyon yapmak ve müzeler için Vatikan bileti almak isterseniz, bilet fiyatı yetişkinler için 20€, 18 yaşının altındaki öğrenciler ve çocuklar için 12€ olmaktadır. Biletleri nereden nasıl temin edebileceğiniz konusunda bana danışabilirsiniz.

F

Roma'daki müzeler ve diğer gezilecek yerler içinde rehberlik hizmetleri için benimle iletişime geçin.
Vatikan Müzesi çıkış

Vatikan Müzeleri Gezilecek Yerler

Vatikan müzesi gezilecek yerler açısından, Roma’da olması gereken ilk yerlerden birisidir. Dünya’nın en çok ziyaret edilen müzelerinden birisidir. Siz de bu binlerce parçadan oluşan koleksiyonu görmeye gelenler arasına katılın. Vatikan’da gezilecek yerler arasında Sistina Şapeli tabiki var ama orası genellikle Vatikan turu sırasında müzeden çıkmadan önceki en son odadır.

Vatikan Müzeleri Nerede?

Vatikan müzeleri nerede diye soracak olursanız; konum olarak şehrin batı tarafındadır. Metro istasyonu olarak, Metro A hattı Ottaviano durağı yada yine Metro A hattı Cipro durağına yaklaşık on dakika yürüme mesafesindedir.

Vatikan Müzeleri adres: Viale Vaticano, 00165 Roma / İtalya
Telefon: +390669883332

Vatikan Müzeleri